Ma már a megszokott módon kezdték gyakorlati napjukat a Gépipari Szakgimnázium 10. osztályos gépészei. A diákok heti 4 tanórát töltenek a műhelyben, ahol olyan tapasztalatokat szereznek, amik az érettségi után az elhelyezkedést segítik. Az órák megtartását csaknem két hónapig tanműhely felújítása nehezítette.
-Három csoportra vagyunk osztva, három tanárral. Van esztergálás, reszelés, fűrészelés például. Ilyen megmunkálásokat szoktunk csinálni.”- monda Pettendi Gábor.
A rekonstrukció kertében felújították a komplett villamos hálózatot, valamint a gépek elektromos ellátása is megújult. Az órákon ezért olyan gyakorlatokat is tudnak végezni, amire eddig nem volt lehetőség.
-Részben egyszerűsítette, mert sok gép eddig nem volt üzemképes, nem volt bekötve. Most a felújítással be lett kötve jó pár gép, ami működik, így többen tudunk dolgozni egyszerre és nem kell váltani egymást.”-mondta Csiga Marcell Patrik.
A műhely külseje is megújult. Az oszlopokat és a nyílászárókat lefestették, illetve a régóta tervezett műgyanta padló is megvalósult. (1146) A felújítás Műszaki Szakképzési Centrum 2015 óta tartó korszerűsítési sorozatának része, ami 40 millió forintból valósult meg.
-Szebb környezetben tudnak dolgozni az elkövetkező időszakban, hiszen már nagyon régen volt itt ilyen mérvű felújítás, hiszen kevés volt rá a forrás. Most már sikerült forrást teremtenünk, hogy megvalósítsuk ezt a szép környezetet, létrehozzuk a diákok számára.”- mondta Hicsó György a Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum főigazgatója.
Az intézmény nagy hangsúlyt fektet a piacképes szakmák oktatására. A műhelyavatón Hicsó György azt is elmondta, hogy a jövőben a Szolnoki Helikopter Bázissal együtt dolgozva a Jendrassik György Gépipari Szakgimnáziumban repülőgép szerelők oktatása is megkezdődik.