Templom felújítások kezdődnek 2019-ben

Leomlott vakolat, nagy felületen sárgálló téglák és régi nyílászárók. Ezt láthatják évek óta azok, akik a Belvárosi Nagytemplom környékén járnak. A felújítási tervezet már 5 éve elkészült, ám forrás híján eddig a rekonstrukciót nem lehetett elkezdeni. A Váci Egyházmegye által elnyert támogatásból azonban megkezdődhet a beruházás.

-A Váci Egyházmegye főépítészével, természetesen püspök úrral, illetve itt a helyi építészekkel és a városvezetésével egyeztetve igyekszünk ezt a nagyon fontos beruházást végrehajtani. Nyilván most abban a stádiumban van, hogy tudomásul vettük a kormány döntését, örülünk ennek. Majd az új év első napjaiban, mikor a dolgos napok megkezdődnek a mérnökökkel és a szakemberekkel nekilátunk a tervezésnek.”- mondta Máthé György esperes-plébános.

A külső-belső felújítás a Nagytemplom plébániáját és tornyát is érinti. Itt egy új lépcső kialakítását tervezik, ami a jövőben a város egyházi turisztikáját erősíti majd. A vallást évről-évre egyre többen gyakorolják Szolnokon, ezért a projekt egy közösségi tér kialakítását is tartalmazza, amit a templomkertben alakítanának ki.

-Egy olyan egyházi ingatlanegyüttes felújításáról beszélhetünk most, ami méltóan képviseli azt az igényt, ami már Szolnokon is megjelenik. Egyre többen járnak templomba, egyre többen veszik igénybe a hit szolgáltatásait- ha lehet ilyet mondani. Van óvodánk, általános iskolánk az egyházak működtetésében. Úgy gondolom ehhez illik is, hogy megújuljanak egyezek a gyönyörű épületek.”
– mondta a város első embere Szalay Ferenc.

Ez már a Vártemplom, melyen szintén nyomot hagyott az idő. A másfél milliárd forintnyi támogatásból az épület mellett itt is modernizálják a plébániát. Az előzetes tervek alapján a teljes körű felújítás 2 évig tart.

Előző Pezsgő és virsli körkép
Következő Ellenzéki sajtótájékoztató

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás