Európára szóló Olaj bravúr az EuroChallange kupában

Óriási Olaj bravúr a EuroChallange kupa tegnapi játéknapján. A szolnoki csapat a sorozat egyik legnagyobb esélyesét a francia Elan Chalon-t fogadta és nagy csatában 90-81-re le is győzte.
Európa egyik legerősebb bajnokságának a francia ligának második helyzettje, a kontinens 26. legjobb csapata, a EuroChallange sorozat esélyes az Elan Chalon volt az Olaj tegnapi ellenfele. A papírforma szerint vendég sikerre lehetett számítani, amit az első negyed is hűen tükrözött. A látogatók könnyedén szerzeték pontjaikat, a piros-feketék viszont csak elvétve tudták feltörni a francia védelmet – emiatt tíz percnyi játék után kilenc pontos hátrányba kerültek Báderék. A folytatásban Pór Péter szigorított csapata védekezésén és a támadásokat befejezése is pontosabb volt, mint az első negyedben. A hazai drukkerek már kezdték elkönyvelni a félidei döntetlent, de az utolsó másodpercben jött Fodor Márton. A dobások a térfélcsere után is bejöttek. Elsősorban Trotter és Horváth hárompontosai találtak célba, de a vendégek sem maradtak restek – tartották a lépést és a záró felvonásra egy pontra faragták hátrányukat. Az utolsó tíz percben viszont már csak a Szolnok hátát nézte a francia gárda. Gay, Fodor és Trotter is remek hatékonysággal tüzelt a triplavonalon túlról, a vendégek pedig nem tudtak mit kezdeni a kemény hazai védelemmel, az Olaj tartotta 8-10 pontos előnyét. A találkozó végére sem tudtak közelebb férkőzni a látogatók, az Olaj 90-81-re megnyerte a mérkőzést. Európára szóló sikert aratott a szolnoki csapat, amely 2 győzelemmel és 2 vereséggel jelenleg a „J” csoport második helyén áll.Következő mérkőzését jövőhét kedden Belgiumban játssza az Olaj az Okapi Aalstar otthonában.