-Mindamellett, hogy természetesen a mai modern világban már inkább a vizualitás, tehát inkább a TV- ben, különböző eszközökön nézik a gyerekek a mesét, de szerencsére még járnak könyvtárba is és olvassák is, és legyen meg az a harmadik és tényleges szerepe a mesének az emberek világában ami tényleg az élőszavas mesemondást jelenti.”
A jászberényi könyvtár gyermek részlegén berendezett mesebirodalom a térség értékeit is igyekszik fölvonultatni. Erről már a programfelelős- Verseginé Újhelyi Petra beszélt:
“Fontosnak tartottuk azt is- mivel ez jászsági népmese pont- hogy a jászságban élő gyerekek akár idevalósiak, akár gyüttmentek mint jó magam is, de tisztában legyenek az élőhelyüknek a kincseivel. Legyen az növény-, állatvilág, vagy éppen a mesekincsekkel.”
Országszerte összesen 14 népmesepontot hoztak, illetve hoznak létre az Európai Unió és a Magyar Kormány támogatásával. A Jászberényben elnyert 80 millió forintos forrásból három interaktív meseszobát rendeztek be amit a fenntartó önkormányzatnak legalább három éven át kell majd a kiírásban szereplő program szerint működtetnek
“Klubfoglalkozásokat tartunk majd a gyerekeknek, a képzőművészetet felölelő “meselátók” című foglalkozást, de nagyon fontos eleme lesz a csak élőszavas mesemondás- mesehallgatás, illetve egy kulturális óra amit a nagyobbacska gyerekeknek szánunk- ezt már nem csak a mese típusok megismertetését öleli fel, hanem az adott meséhez kapcsolunk majd néprajzi vonatkozásokat, tehát a hagyományok világába is bevisszük őket és az ötödik kötelező eleme a pályázatnak a kompetenciafejlesztő népmesetáborok megszervezése és megrendezése.”
A Jászsági Népmesepontban hétfőn fogadják az első gyermekcsoportot. Ám a projekt nem csak a legkisebbeknek szól. Egészen 24 éves korig kiszolgálják majd a népmese iránt érdeklődőket.