A Duna alacsony vízállás lehetővé tette a repülőroncs kiemelését. 1944. július 30-án az amerikai légihadsereg bombázó csoportja a Dunai Repülőgépgyárat támadta. Frank Wodzinski főhadnagy B-24 típusú repülőgépét a cél felett eltalálta a magyar légvédelem. A bombázó függőlegesen zuhanni kezdett, majd becsapódott a Dunába. Ennek a darabját találták meg – 6 óráig tartott a kiemelés. Ez már a Reptár – teherautóval érkezett Szolnokra a gép 4 méter hosszú szárnydarabja.
-Minden egyes emlék, ami megmarad a második világháborúból az rendkívül értékes, komoly eszmei értéke van. Ez a roncsdarab, mivel jelentős méretű – 4,5 méter hosszú – különlegesnek számít abból a szempontból, hogy ritkán kerülnek elő ilyen darabok. Az meg különösen szerencsés, hogy ki lehetett venni az alacsony vízállás miatt, hiszen, ha nem húzódik vissza a Duna lehet, hogy soha sem találjuk meg.” – mondta Magó Károly zászlós.
A súlyos darabot többen emelték le a teherautóról, ezután mindenki alaposan szemügyre vehette.
-Látszik rajta a motornak a bekötési csomópontja. Ez egy méretes, szép és ritka darab.” – tette hozzá Magó Károly.
Mielőtt a Reptár kiállító területébe került volna a szárnydarab le kellett tisztítani, hiszen a helyszínen erre nem volt megfelelő lehetőség. A kiemelésnél ott volt a Reptár ügyvezető igazgatója Kovács Ákos is – aki elmondta: ez a darab igazi ékköve lesz a múzeumnak.
-Mivel mi a magyar katonai repüléstörténettel foglalkozunk és egy ilyen csemege, ritkaság kerül hozzánk ez nagyon nagy dolog. Igazi büszkesége, ékessége lesz a múzeumnak. Ez a gép szelete, de magán viseli a történelmet és, akinek van rá fogékonysága biztosát fogja érezni, hogy mit jelent látni egy ilyen darabot itt a Szolnoki Repülőmúzeumban.” – mondta Kovács Ákos a RepTár ügyvezető igazgatója.
Látni pedig már mától lehet, a Reptár kiállítóterében már többen meg is nézték a bombázó szárnyának egy jelentős darabját.