Egy nyomás és már olthatja szomját, az aki a Kossuth téren szomjazik meg. Itt igaz pohár, illetve üveg híján kézből, vagy csapról lehet inni, azonban a Tisza vize mindenkinek kiváló felfrissülést nyújt.
-Általában 1-2 liter vizet szoktam fogyasztani, többnyire csapvizet. Szerintem a szolnoki csapvíz jó minőségű én úgy hallottam, hogy országszerte is kiemelkedő, tiszta minőségű. De azért időközönként szoktam venni buborékos ásványvizet.”- mesélte Sóki Ferenc.
Az orvosok napi szinten 2-3 liter víz bevitelét javasolják. Sokan még mindig a palackozott ásványvizek mellett döntenek, azonban azoknak a száma is nő, akik a csapvízzel oltják szomjukat.
-Én igazából mind a kettőt iszom vegyesen mert a csapvíz is jó meg az üveges víz is. Szeretem mindkettőt igazából.” – mondta Ajtai Barbara.
Ez már Szolnok felszíni vízműje, ahol a Tiszából nyert víz speciális tisztítási folyamatokon megy keresztül és válik fogyaszthatóvá.
A vízmű kapacitása 60 ezer köbméter / nap. A tartós hőség ellenére azonban a város fogyasztás nem emelkedett. A lakosság naponta 18 ezer köbméter ivóvizet használ el, ami a maximálisan felhasználható készlet egyharmada.
-Jó volna, hogyha sokkal többet fogyasztana a lakosság és használná. A legjobban ellenőrzött termék. A legjobban őrzött élelmiszer. Ugyanis naponta 24 órán keresztül 2 óránként, óránként teljes körű vízvizsgálatok vannak Én azt gondolom, hogy nincs még egy ilyen élelmiszer, ami ilyen szinten őrizve lenne.”- mondta Magyarné Bede Marianna a VCSM Zrt. Szolnok műszaki igazgatója.
A szakemberek szerint a három hete tartó kánikula végéig a fogyasztásban nagyobb változás nem várható. Víz korlátozás abban az esetben lép életbe, ha a maximálisan felhasználható vízmennyiséget átlépi a lakosság.