A nyári forróságban jól esik egy fagylaltot elfogyasztani. A hosszan tartó kánikulában akár 30 százalékkal is megnőhet a fagyi fogyasztás. Manapság egyre nagyobb kínálatból lehet választani. Ezt a hideg édességet általában tejből vagy tejporból cukorból, tojásból különféle ízesítőkből és adalékanyagokból készítik el.
,,A Marcipán cukrászdában minden nap frissen mérik össze a fiúk a tejes illetve a vizes fagyikat saját receptúra alapján.” -mondta: Ádám Szilvia
Magyarországra a fagylalt osztrák közvetítéssel még a 18. században került. Az 1900-as évek elején már minden szakácskönyvben szerepelt a receptje. Azóta pedig szinte mindenből el tudják készíteni ezeket az édességeket.
,,Két részre bonthatjuk a fagyikat. Vannak a standard fagyik a csoki, vanília, puncs, citrom. Amik egy alap fagyik. Szinte mindenki szereti. Illetve vannak különlegességek is csokis keksz, joghurtos-cseresznye és különböző olaszf agyi alapanyagokból készült nagyon finom fagyijaink.” -mondta: Ádám Szilvia
Minden évben kiválasztják az év fagylaltját is. Idén a gyenesdiási Bringatanya – Somogyi fagylaltműhely cukrásza, Somogyi Renáta bazsalikomos málnája lett az év fagylaltja. Egy felmérés szerint a hazai közönség még mindig a nagy klasszikus ízeket, a csokit és a vaníliát fogyasztja a leginkább, ezek mellé zárkózik föl az eper. A fagylaltok a kicsiknek és a nagyoknak egyaránt kedvenc nyár hűsítő édessége.
,,Csokit és vaníliát. És látom van valami színes rajta, az micsoda ? Robbanóscukorka.”-mondta: Ritli Abigél
A fagylaltnak már számos különböző fajtája van, mint például a parfé, a sörbet a sült fagylalt vagy a jeges joghurt. Néhol ország- vagy tájspecifikus változatai is kialakultak, ilyen például a ragacsos rizsből készült japán mocsi fagylalt vagy a különösen nyúlós és összetettebb állagú török édesség.