Az árvízvédelmi biztonság megteremtésének egyik fő pillére: hogy a hullámtér biztosítsa az árvizek, a jég, a hordalék és az uszadék károktól mentes levonulását. A hullámtéri terep- és vegetációs viszonyok, építmények tehát ne veszélyeztessék, hanem elősegítsék a vízlevezetést és az árvízvédelmi létesítmények üzembiztonságát. E célt szolgálja a projekt, amely Kisköre-Szolnok között az eddiginél szabadabb utat enged a szőke folyónak.
-Körülbelül 16 helyszínen műszaki beavatkozás. Épülni fog valami: egy új töltés, egy zsilip vagy vízpótló műtárgy. Ezen kívül a teljes hullámtér körülbelül 7000 hektárjából 3 és félezer hektáron történik valamilyen beavatkozás a hullámtér növényzetébe is, egyértelműen azzal a céllal, hogy az ún. érdesség csökkenjen. Ennek abban van szerepe, hogy az árvíz akadálytalanul és alacsonyabb szinten tudjon levonulni.” -nyilatkozta Lovas Attila, Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság igazgatója.
A projekt egyik legfontosabb küldetése az árvízvédelmi fővédvonalak áthelyezése a kritikus szűkületek megszüntetése érdekében. Ilyen munkálatokra négy helyszínen kerül sor: a Tisza jobb partján, Szórópuszta és Doba között, a Tisza bal partján Szajolnál, illetve Óballánál továbbá a Tisza jobb partján, Nagykörű közelében.
-Lehet egy olyan szlogennel is nevezni, hogy