A Szellő utca 13-ban lakó Molnár József életét hosszú évek óta nehezíti az időről időre feltörő szennyvíz. Egy kiadósabb, több órás eső, vagy egy hirtelen jött intenzív felhőszakadás után az úgynevezett “szennyvíz szolgáltatási pontból” a szellőzőn ömlik ki a fekália. Ottjártunkkor is érezhető volt a szennyvízszag.
“Jön a víz, jön a szennyvíz, fertőzött a környék, ha valaki papucsban jön vagy mezitláb, ki vállalja a felelősséget, ha fertőzést kap.” -mondja MOLNÁR JÓZSEF.
A szakemberek szerint jó minőségű, karbantartott visszacsapó szelep beépítésével az megakadályozható, hogy az épületből ne follyon vissza a szennyvíz.
“Ha tőlem jönne akkor is feljönne, ha nincs eső, akkor azt jelenten, hogy a visszacsapó szelep eldugult, és az által nyomódik föl.” -folytatta MOLNÁR JÓZSEF.
A Kertvárosban “elválasztott rendszer” működik -mondta a Vízmű műszaki igazgatója. Mindez azt jelenti, hogy külön hálózaton vezetik el a szennyvizet és egy másikon a csapadékvizet. Mindkét hálózat úgy van méretezve, hogy a szükséges mennyiséget elbírja. Probléma, hogy a környéken nagyon sokan szabálytalanul kötöttek rá a szennyvíz hálózatra.
“Ha vannak olyan lakók, akik az idegen vizet bevezetik, ereszcsatornát, gépkocsibejárót, és ezek a vizek így megjelennek a szennyvíz elvezetésben és a hálózat a kommunális szennyvíz elvezetésre vannak tervezve, így nem tudják elvezetni a vizet.” -mondta MAGYARNÉ BEDE MARIANN műszaki igazgató.
A szabálytalan bekötéseket úgynevezett “füstöléses” módszerrel lehet kiszűrni, ez rendkívül költséges. Magyarné Bede Mariann ígérete szerint a Vízmű egyeztet az önkormányzattal, hogy elvégezhessék ezt a vizsgálatot. Az érintett lakók pedig -mert az utcában több ingatlannál is feljön a szennyvíz- a Vízmű ügyfélszolgálatán személyesen jelezzék a problémát.