Középpontban a megújuló energia. A programban résztvevő diákok először elméleti tananyagon keresztül tudhatták meg mi a különbség a megújuló és a nem megújuló energia között. Az előadók gyakorlati elemeket is beépítettek, hiszen megmutatták a Smart Meter, ami azt jelenti: okos mérő. Később pedig különböző teljesítményű izzók fogyasztását mérhették meg. A városháza udvarán pedig két érdekes eszközzel is megismerkedhettek. Az egyik az okos ház kicsiben, amiben minden egy napelem segítségével működik.
-Arra az oldalra, ahol a legtöbbet éri a Nap. Déli esetleg a nyugati fekvése lehet.”
De nem csak ezt a házat láthatták, hanem az úgynevezett Nap-kemencét is, amiben a Nap energiáját felhasználva fondantot olvasztottak meg.
-Két féle energiaforrást ismerünk. Megújuló és nem megújuló energiaforrást. Nem megújuló például a kőolaj vagy azok a dolgok, amiket nem használunk többször. Megújuló például a nap, a szél és a vízenergia.” – mondta Demeter Mihály.
-Meg kell termelni ugye az energiatá, az áramot a vizet meg nem lehet pocsékolni, hanem el kell zárni. A víznek úgy kell, hogy nem pocsékolni, hanem elzárni és fontos, hogy rendesen el legyen zárva a csap.” – mondta Rab László Zoltán.
Az Energy School projektben hét ország együttműködése 41 iskolában az energiagazdálkodás kultúrájának fejlesztését szolgálja, valamint a jó gyakorlatok széleskörű hasznosítását.