Második alkalommal találkoztak Szolnokon a Tisza vízgyűjtőterülete által érintett országok- így Magyarország mellett Szlovákia, Ukrajna, Románia és Szerbia vízügyes szakemberei. A JOINTISZA Projekt résztvevői a Párizsi Klímaegyezmény iránymutatásaihoz mérten próbálnak stratégiát kidolgozni. A Párizsban megfogalmazott irányelv szerint a gazdaságot és a lakosságot érintő intézkedésekkel 2 celsius fok alatt kell tartani az átlaghőmérséklet emelkedését.
“Amennyiben az érdekelt országok nem tartják be a Párizsi Egyezményt, akkor bizony nagyon komoly negatív következmények vannak amiben például a mi területünkön a Tisza völgyében, a Közép- Tisza Vidéken jelentősebb árhullámok érkezhetnek mert növekszik a téli időszakban a csapadék, ugyanakkor szélsőséges negatív hatások léphetnek fel a nyári időszakban- a vegetációs időszakban amikor komoly aszály időszak jöhet létre.”- emelte ki előadásában Dr. Fehér János régiós a Global Water Partnership régiós szakértője.
Az Európai Unió által kötelezővé tett immár második vízgyűjtőgazdálkodási terv kidolgozásához a nagykunsági öntözőcsatornarendszer szolgál modellként. A szakemberek ezen keresztül igyekeznek modellezni a Tisza vízgyűjtőterületén várható változásokat és azok hatásait.