Bár az önkormányzat gazdálkodását negyed évente áttekintik, az esztendő egészéről is mérleget kell készíteni. A szakbizottság elé került vaskos jelentés a város 2017. évi pénzügyeit összegzi, amiből az szűrhető le, hogy a megyeszékhely tavaly is “addig nyújtózott amíg a takaró ért”.
“A sikert elsősorban az mutatja, hogy bevételeinket jóval túlteljesítettük: 28 milliárd forintos bevétellel zárt az önkormányzat- ezzel szemben egy 24 milliárdos kiadás áll, tehát a kettő különbözete mintegy 4 milliárd forint tartalékalapot képezett. Ennek a 4 milliárd forintos tartaléknak egy nagy része azok a fejlesztési források amik már megérkeztek ugyan az önkormányzathoz, de 2017- ben nem kerültek felhasználásra.”- tájékoztatta szerkesztőségünket Bagdi Sándorné bizottsági elnök.
Biztató tény továbbá, hogy a város megőrizte likviditását, azaz fizetőképes maradt, hitelfelvételre nem szorult.
“Külön kiemelném, hogy a tavalyi évben sokat beszéltünk arról, hogy a minimálbérnövekedés, illetve a kötelező bérminimumra való átállás milyen nagy terhet jelent a gazdálkodó szerveknek- így az önkormányzatoknak is. A tavalyi évben mintegy 500 millió forintot fordított az önkormányzat arra, hogy ebből a béremelésből származó feszültséget, bérfeszültséget oldja.”
A pénzügyi bizottság tagjai azon szervezetek és cégek beszámolóit is áttekintette, melyek önkormányzati támogatásban részesültek. Az elszámolásból kiderül, hogy a pénzek jó helyre kerültek, a Szigligeti Színház, A Szolnok TV, a Szolnoki Szimfonikus Zenekar, a Zöld Ház, a Szolnoki Ipari Park, a SZOLLAK, a Sportcentrum, a Szolnoki Városfejlesztő Nonprofit Zrt., és a RepTár is hatékonyan, átlátható módon használta föl az önkormányzati forrásokat.