37 diák és 5 tanár festi a nap 8 órájában a Tisza menti támfal felületét. A fényes Adolf Művészeti Iskola diákjai a Köti-Vízig ötlete nyomán és felkérésére végzik ezt a nem mindennapi feladatot.
-A munkát azt vasárnap kezdték el a kollégák, akkor 2-3 gyermek segítségével projektorokkal felvetítették Szolnok város nevezetes képeit, ide a falakra felrajzolták és hétfő reggel kezdték el megfesteni itt a gyermekek.” -nyilatkozta Csiderné László Csilla, a Magiszter Fényes Adolf Szolnoki Gimnázium Művészeti Szakgimnáziuma és Alapfokú Művészeti Iskolájának igazgatója.
Így egyebek mellett megörökítik a Tisza szállót, a Belvárosi nagytemplomot, a Galériát és a Szigligeti Színházat.
-Olyan épületeket próbáltunk választani, amelyek, ha mondjuk becsukom a szemem és Szolnok városára gondolok, mi az ami nekem egyből eszembe jut. Szebbnél szebb épületek vannak, gyönyörű a belvárosunk. Például láthatunk a Tisza Szállón kívül megjelenik például egy régi, belvárosi épület is, ami a régi polgári hangulatot adja át és türemkedik ki a kis tornyaival.” -nyilatkozta a projekt művészeti vezetője: Tóthné Páncsics Edina.
A Tisza-parton sétálók nemcsak Szolnok jellegzetes épületeit, hanem portrékat is láthatnak. Ezeket plotterező fóliával és sablonokkal helyezték fel, majd kivágták és festették. Az expresszív hatású portrék szolnoki kötődésű, munkásságuk által ismert és elismert embereket ábrázolnak.
9-es és 11-es diákok vesznek részt az ártéri fal dekorálásában.
-Nálunk a suliban vannak festők, szobrászok, illetve grafikusok. És a tanárokkal együtt tudunk festeni nagyobb felületen és könnyebben meg lehet látni a munkafolyamatot, hogy mennél precízebb legyen és szebb.” -mondta az egyik tanuló: Nagy Brigitta.
A Tisza-parti támfal festése a hétvégére befejeződik. A munkafolyamatról drónnal videót készítenek, melyből egy 20 perces kisfilmet is összeállítanak majd.