A Verseghy Ferenc Könyvtár ma a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola kisdiákjait hívta interaktív órára.
-A gyermekeket nem csak az fogja meg, hogy verset olvasnak, hanem igazából az, hogy a versnek milyen értelmezését tudnak magukévá tenni és ezt mindenképpen úgy kell, hogy a gyerekek interaktív formában többféle művészeti ágat felhasználva, illetve többféle tevékenységet használva ismerjék meg a verset és annak tartalmát.”-nyilatkozta Balogné Szabó Anita kommunikációs és marketing igazgatóhelyettes.
Az interaktív óra célja, hogy a gyerekek irodalomelméleti tudástára bővüljön. A játékos és társas környezet megteremtése a gyerekek számára a szöveg egyszerűbb értelmezését, befogadását segíti. A csoportos foglalkozásokat a tanár irányítja közvetett vagy közvetlen módon. A szerdai irodalom órát Munkácsiné Szabó Katalin gyermekkönyvtáros vezette:
-Zenével kezdtünk, amikor is mozoghatnak is a, ahogy egyre ütemesebb zenéről váltottunk át a csendesebbre, megnyugodtak és átélték, hogy a ringatásnak, az altatásnak mi a lényege”
Ezt követően a diákok más népköltészeti alkotásokat olvastak fel egymásnak, majd végül József Attila Altató című verse következett.
Az 1937-ben elhunyt költő József Attila halálának 25. évfordulójára Pilinszky János e sorokat írta: -Mikor meghalt, nem volt semmije. És ma – költők tudják csak igazán! – egész világ a birtoka: fűszálak és csillagok, sőt a szótár egyes szavai, amiket büntetlenül senki többé el nem vehet tőle.” .. 1964 óta április 11- én ünnepeljük a Magyar Költészet Napját.