Kemény Zsófi slam poetry előadása adta meg a hangulatot a társadalomkritikai gondolatokat is ébresztő Selfie kiállításnak szombaton délután a megyei könyvtár Verseghy termében.
A falakon látható képek, a különleges selfiek, az instagram világa ezúttal metaforaként szolgál. A selfie mindig szép és vidám, ám ezúttal látható a mosolygó arcok mögötti világ.
Tóth Tamás Sándor alkotó:
-Vannak minket körülvevő társadalmi problémák , amiket hogyha észre vesszük akkor a kulcs sok esetben a mi kezünkben van, hogy ezeket megváltoztassuk. Hogy jobbá tehessük a hétköznapi életünket és másokon is tudjunk segíteni. –
A képekben sok utalás van. A képek annyi dislike-t tartalmaznak ahány embert érint Magyarországon az adott probléma. A qr kód pedig annak a szervezetnek a weboldalára vezet, mely az adott társadalmi problémával foglalkozik. Megjelenik a képeken a kisgyermek elleni szexuális erőszak, a banki hitel miatti kilakoltatás, az éhezés, vagy a nők elleni erőszak.
-“Egy beszédtémát szerettem volna elindítani mint pl a fogyatékosság, a tanulási alul motiváltság vagy a gyógyszerfüggőség, ami mind itt van a hétköznapjainkban, lehet szemezgetni jócskán”-tette hozzá az alkotó.
Az interaktív gondolkodásra sarkalló tárlatot Kautzky Armand nyitotta meg.
Kautzky Armand színművész :
-“Én rajongásig szeretem a művészetet és azt innnentől idáig mindenféle spektrumban. Valóban ez egy szélsőséges spektrumban tartozik a művészethez, de ez oda tartozik, mert általános emberi problémákat boncolgat és az emberrel foglalkozik. És minden ami az emberrel foglalkozik az engem érdekel . És ez egy olyan különleges látásmód, ami kell, hogy az életünk és a kultúránk része legyen. –
A tárlat célja, hogy a szemlélő ne csak nézze, hanem lássa és értse is a jelenlévő problémákat. A különleges vándorkiállítás április végéig tekinthető meg.