Jászberény, Kunszentmárton és Karcag után ezúttal Jászapátit érte a megtiszteltetés, hogy otthont adhatott a megyei közgyűlés ülésének. A résztvevőket a város polgármestere Farkas Ferenc köszöntötte. Az ülés kiemelt napirendi pontja Jászberény megyei jogú várossá minősítése volt.
“Jászberény és a Jászság közösségének az a célja, hogy egy nagyot lépjen előre. Nagyot mer álmodni és ezért tesz is, én azt gondolom, hogy nekünk a megyében élőknek támogatni kell ezt.”- mondta Kovács Sándor a közgyűlés elnöke.
A Jobbik frakció ugyan támogatta az előterjesztést, ám feltette a kérdést: “Vajon nem lesz- e baj” a döntésből? Válaszában Csoór György a közgyűlés alelnöke így fogalmazott:
“Határozott “Nem”- mel válaszolok, tehát nem lesz baj. Szolnok Megyei Jogú Város aki ezt a rangját már évtizedek óta gyakorolja egyértelműen kijelentette, hogy támogatja Jászberény törekvését.”
A megye ipari termelésének 45%- át adó Jászság fővárosának számító Jászberény polgármestere- Dr. Szabó Tamás is válaszolt a feltett kérdésre.
“Szolnok a megyeszékhely, Szolnok lesz a megyeszékhely.”
A képviselők a határozati javaslatot 16 “igen”- nel egyhangúlag megszavazták. A továbbiakban országgyűlési döntésre várnak az érintettek…. A közgyűlés elfogadta a megyében megvalósuló vízügyi beruházásokról szóló tájékoztatót is. A KÖTIVIZIG igazgatója elmondta- 18 projektben érintett az igazgatóság, melyek közül a legnagyobb a Kiskörei Vízlépcső rekonstrukciója, valamint a Kisköre- Szolnok közötti hullámtér rehabilitációja. Lovas Attila ezen kívül mégegy fontos projektről is beszámolt.
“Ugyan értékében kicsi, de jelentőségében egy nagyon fontos projektelemnek tartom az árvízvédelmi gyakorlópálya megvalósítását. Ez Szolnok fölött a Milléren fog megépülni. Ilyen nincs az országban és tudomásom szerint Európában sem.”
A testület kihelyezett ülésén a képviselők egyebek mellett szavaztak még a megyei klímastratégiáról, a bevándorlás- szervező irodák elleni fellépésről, illetve a természet Operaháza Tisza- tavi Fesztivál szervezőivel való együttműködésről is.