Utasok az egyik szolnoki helyi járatos autóbuszon. Tél van, mindenkin nagykabát. Mindez nem jelenti azt, hogy nincs fűtés a járművön. A helyi járatokon temperáló fűtést alkalmaznak, míg a helyközi autóbuszokon -egy nagyobb rendszerrel- magasabb hőfokot biztosítanak.
“A fűtési szezon nálunk december 1-től február 28-ig tart, ilyenkor minden nap fűteni kell a járatokon, ezen felül ahogyan a meteorológiai szolgálat adatai alapján határozzuk meg, hogy melyik napon számolunk el fűtést a gépkocsivezető részére, és mikor nem.” -mondta PÁSZTOR JÓZSEF a Középkelet-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. koordinációs és Jász-Nagykun-Szolnok Megyei területi igazgatója.
Ha az időjárás megkívánja, a fűtési szezont kibővíti a társaság -folytatta a területi igazgató. Az általunk megkérdezett utasok majd mindegyike elégedett volt a hőmérséklettel.
“Szolnoki vagyok, nem szoktam átöltözni, van fűtés, kabátban van az ember, meg vagyok elégedve, és a forgalom is rendben van.” -véli BORHI ANDRÁSNÉ.
“A buszon a fűtés, normális, nincs túl meleg, a kabátban el lehet viselni, ha ennél melegebb lenne, izzadnánk.” -folytatta DONKA MIHÁLYNÉ.
Előfordulhat olyan eset, hogy fáznak az utasok.
“Többnyire igen, reggelente szoktam fázni, jobban fel kell öltöznöm, ha reggel jövök.” -mondta JAGRI ANITA.
Az utasok ilyen esetben a gépkocsi vezetőnek jelezhetik, hogy fáznak, az autóbuszokon emelhető a hőmérséklet.
“Gépkocsit, autóbusztól függően tudja állítani a fűtést, igen vagy nem, nyilván elsősorban az autóbusz vezetőnél kell jelezni, ha ez huzamosabb ideig fennáll, akkor az utasszolgálati elérhetőségeinken is tudja jelezni.” -mondta PÁSZTOR JÓZSEF.
Ha elromlik a fűtőberendezés, az autóbuszt kivonják a forgalomból, és csak aztán indítják ismét útnak, ha a műszaki problémát kijavították -mondta Pásztor József.