Hosszú sorokban borítják az ÉPFA tetejének nagy részét a napelem panelek. Ezeket az energiatermelő eszközöket a Széchenyi2020 Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program 133,2 millió forintnyi pályázati forrásaiból szerezte be a Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum.
-Egy évben a termelt energia 240 ezer kilovolt/év, amelynek segítségével csökkenthetjük az üvegházhatást okozó gázok kibocsájtását. 260 db napelemet telepítettünk fel, 260 wattos teljesítménnyel.” – mondta Hicsó György, a Szolnoki Műszaki Szakképzési Centrum főigazgatója.
A Petőfi úti épület mellett a szakképzési centrum további telephelyeire, a többi között Szolnokon a Sárkány úti, Jászberényben a Klapka György Szakgimnázium és Szakközépiskola két épületére, valamint az újszászi Rózsa Imre Középiskola és Kollégiumra is telepítettek napelemeket. A számítások szerint a rendszerek kielégítik az épületek energiaigényét, ezzel nagyban hozzájárulva az épületek fosszilis alapú villamosenergia felhasználásának csökkentéséhez, vagy akár teljes megszüntetéséhez.
A főigazgató kiemelte: -A rendszerek úgy működnek, hogy visszatáplálják a szolgáltató hálózatába a napelemek által termelt energiát, inverterek segítségével történik a visszatáplálás. Pontosan mérik a termelt energiát és ezzel kevesebbet kell fizetnünk a felhasznált energiáért.”
A fejlesztés eredményeként az éves energiamegtakarítás elérheti a 890 GJ, amely következtében a kibocsájtott üvegházhatást okozó gázok mennyisége 90 tonnával csökken. Az intézmény az energiamegtakarítás, illetve a környezetterhelés csökkentésének érdekében további napelem-bővítéseket tervez, ehhez elsősorban Európai Uniós pályázatokra van szükségük.