Kőből készült táblán, életnagyságú fekete és fehér bábukkal (6154) sakkozhatnak az iskola udvarán a mai naptól Verseghy-s diákok. A népszerű logikai sportnak a tanulók egy része már általános iskoláskora óta hódol.
-Másodikos korom óta sakkozok, versenyezni harmadikos koromban kezdtem. Megtanított koncentrálni. Szerintem a versenyzésre is megtanított, illetve néha veszítünk, de a nyereségnek is örülni kell. Csapatban is megtanultam sakkozni, mert csapatunk is volt általánosban.”- mondta Pál Ágnes.
A térsakk avató játszmájának első lépését Peták Kálmán a iskola egykori matematika tanára tette meg. Bognár Ádám, aki 10 éves kora óta űzi a sportágat elárulta, hogy mi zajlik a fejében egy-egy játszma közben.
-Alapvetően, hogy milyen nyitást fogok játszani már a sakkjátszma előtt tudom és a játszma közben igyekszem minél tovább előre gondolkodni már.”- mesélte Bognár Ádám.
A gimnáziumban évek óta működik szakkör és a diákok rendszeresen mérik össze képességüket a Tiszaligeti napokon, illetve az országos sakk diákolimpián. A játék a gyerekeket a tanulásban is segíti.
-Egy jó sakkozónak nem elég a lépéseket ismerni. Előre kell gondolkodnia akár 4, 5 vagy több lépést is előre kell látnia, hogy mi történhet a táblán. Úgy gondolom, hogy egy ember logikus gondolkodásához hozzá tartozhat ez is. Mindenképpen fejleszti azt, hogy miként jönnek a lépések egymás után és miként kell logikusan gondolkodni egy embernek. Ezt a tanulmányai során a mindennapi életben is tudja használni.”- mondta Pogány Gyula az iskola igazgatója.
Az udvari sakk táblát a diákok bármikor használhatják szabadidejükben. A játéknak csak az a feltétele, hogy a tanulók minden mérkőzés után eredi helyzetükbe állítsák vissza a bábukat.