Újabb Olaj diadal, 72-69-re győzött a Szolnok + video

A szerb után a szlovén bajnok is fejet hajtott a Tiszaligetben. Tegnap este a 22 pontig jutó Báder Márton vezérletével 72-69-re legyőzte az Olaj a Krka Novo Mesto csapatát az Adria Liga 14. fordulójában. A piros-feketék ezzel a szerzett pontban beérték az utolsó előtti helyen álló Siroki gárdáját.
Legutóbb Európa meghatározó csapata, a szerb bajnok Partizan orra alá tört borsot a szolnoki csapat, szerda este is erre készültek a piros-feketék. Az ellenfél ezúttal is egy nagynevű gárda volt: a szlovén Krka Novo Mesto azontúl, hogy három szezon óta uralja hazája pontvadászatát, 2011-ben a EuroChallenge serleget is elhódította. Népes szurkolótábor áll mögöttünk, közülük többen is ellátogattak a Tiszaligetbe. A mérkőzést Sehovics duplája nyitotta, ezek után viszont nem úgy sikerültek a dolgok, ahogy azt a hazaiak eltervezték. A Krka átvette a vezetést és folyamatosan növelte előnyét, ami a negyed végére kilenc pontosra nőtt. A folytatásban szigorított védekezésén a hazai csapat, támadásban is sikerült előrébb lépni, meg is lett az eredménye: a nagyszünetre négy pontot faragott hátrányából a Szolnok. A térfélcserét követően felváltva hullottak a kosarak, majd egy szlovén rövidzárlat után már kettőre zárkózott az Olaj, de a vezetést nem tudták átvenni a mieink. A látogatók mestere időt kért, megnyugtatta csapatát és rendezte a sorokat. Tette mindezt sikerrel: a harmadik negyed végére ismét kilenc ponttal vezetett a Krka. Azután eljött a záró felvonás. Báder vezetésével 8-0-val nyitott az Olaj, de még ekkor sem sikerült egyenlíteni. Várni kellett rá egészen a 36. percig, amikor Simon dudaszós hármasával 59-59 állt a táblán. Nem sokkal később pedig már vezettek is a mieink, a szolnoki irányító ezúttal betörés után talált be. Rendkívül izgalmas, kiélezett végjátékra lehetett számítani. Így is lett. A Novo Mesto egyenlített, majd Báder kosaraival újra a mieink tartottak előrébb. 15 másodperccel a vége előtt 1 pontos hazai vezetésnél ismét a csapatkapitány villant, zsákolásával úgy tűnt bebiztosítja győzelmét a Szolnok, elvégre akkor már csak 7 másodperc volt hátra. Ekkor érkezett egy szabálytalanság hazai részről, a szlovén játékos pedig be is dobta a két büntetőt, de ezt tette Brandon Gay is, az utolsó másodpercben Lorbek hármasa pedig lejött a gyűrűről. 72-69-re győzött az Olaj. Az újabb fantasztikus győzelem után az Olaj pontszámban beérte a tabella 13. helyét elfoglaló Siroki gárdáját. Az idei naptári évben még egy fellépés vár a piros-feketékre, vasárnap a Cibona Zagrab otthonában van jelenésük Báder Mártonéknak.