A város több pontján is fellelhetők az un. bagolyköpetek, mely a madár előző napi zsákmányának maradványait tartalmazza…. Ha ilyenkor fölnézünk, szinte bizonyos, hogy a fán erdei fülesbagoly pihen.
-A baglyoknak nincs zsírtartalék a testükön, nem tudnak zsírt fölhalmozni, ezért a téli időszakban is nagyon fontos nekik a megfelelő- számukra kedvező mikroklímát biztosító helyeket- így a belvárosi városrészeket fölkeressék, ahol jobban védve vannak az időjárás viszontagságaitól.”- tudtuk meg Urbán Sándortól, a Jászkun Természetvédelmi Szervezet elnökéről.
A hazánkban élő erdei fülesbaglyok nem vándorolnak, ám a téli időszakban északról érkezett példányokkal időlegesen gyarapszik az állomány. A mezei pockokkal táplálkozó madár oltalom alatt álló, hasznos állat. Jelenlétük nem zavarja a járókelőket- cserébe elvárható, hogy mi se zavarjuk nappali nyugalmukat. Bolygatásuk törvénybe ütköző cselekedet.
-Innét is kérek mindenkit , hogyha ilyen gyülekező madárcsoportot lát erdei fülesbagolyból, ne menjen hozzájuk közel, ne akarja közelről megnézni és lefényképezni.”
Szolnokon kívül több alföldi városban is megjelennek ilyenkor a madarak, melyek hazánkban védettséget élveznek. Az erdei fülesbagoly eszmei értéke példányonként 50 ezer forint.