Már minden háztartásba megérkezett az a boríték, melyben a családok védelméről szóló nemzeti konzultációs kérdőívet küldték. Gyermekeink és unokáink jövőjéről mondhatunk véleményt – jelentette ki Dr. Kállai Mária. Az országgyűlési képviselő hozzátette: ez egy pártpolitikai csatározásokon felül álló kérdés kell, hogy legyen viszont az ellenzéktől érdemi javaslatokat nem kaptak hozzá.
-Ezt azért sem tudom elfogadni, mert valóban az unkáink, gyermekeink jövőjéről van szó, erről mondhatunk véleményt és ennél nincs fontosabb egy családtag, egy szülő, egy nagyszülő számára és valóban eldönthető az, hogy a családtámogatásnak milyen elemeit szeretné a magyar társadalom a jövőben támogatni.” – mondta Dr. Kállai Mária a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselője.
A kormány eddig is számos intézkedést hozott, mely könnyebbé teszi a családalapítást – folytatta az országgyűlési képviselő. A CSOK-tól kezdve az adókedvezményen és a GYED Extrán át több, anyagilag érezhető támogatáshoz jutnak a családok. Januártól például – tette hozzá Dr. Kállai Mária – 40.000 forintra nő a kétgyermekesek havi adókedvezménye. Szalay Ferenc arról beszélt, hogy az MSZP és DK politikusai mindig a családok ellen szavaztak, akár kormányon, akár ellenzékben voltak. A Fidesz választókerületi elnöke emlékeztetett: az MSZP-s Bangóné Borbély Ildikó az Országházban széttépte a konzultációs ívet, míg más képviselőtársai szerint a migrációval kell megoldani hazánkban a népesedési problémát. A Kormány családokat támogató intézkedéseit rendre támadta és támadja a bal oldali ellenzék – tette hozzá Szalay Ferenc.
-Ez az egész családokat támadó gondolat a bal oldali ellenzéktől megint arról szól, hogy migrációpárti gondolatokat fogalmaznak meg rögtön és arról szól a gondolkodásmód, hogy igenis támogassák azt a gondolatot, ami most az Európai Unió bizottságában megfogalmazódik, hogy a népesedéspolitikai kérdéseket kívülről a migráció útján oldják meg különböző országai az uniónak. Magyarország ebben nem partner.” – mondta Szalay Ferenc a Fidesz választókerületi elnöke.
Eddig 773.000 kérdőívet küldtek vissza, ez alapján indulhatnak el olyan jogszabályok megalkotása, melyek többek között a főállású anyák státuszának megerősítését, fiatalok életkezdésének lehetőségeit erősítik vagy a többgyermekes anyák munkavállalását támogatják.