A fanyar humor és az irónia köszön vissza a kiállítás képeiből. A tárlat egyfajta válogatás, a korábban a Néplapnak is rajzoló Dluhopolszky László műveiből. A megnyitón a művész azt mondta: a karikaturista születik. Jól rajzol és van humora, gondolatait pedig ki tudja fejezni. Ezek nélkülözhetetlenek ezen a pályán.
-30 éves korában születik, tehát nem 3-4 éves korában cseperedik. Kell egy bizonyos olvasottság hozzá, életbölcselet és, ha 30 éves koromban születek akkor jelenleg 37 éves vagyok.” – mondta.
Dluhopolszky László 19 éves kora óta rajzol, jövőre lesz 50 éve, hogy házasságot kötött ezzel a műfajjal. Első olyan karikatúrája, ami megjelent 1962-ben készült, a graz-i focicsapat kapusát rajzolta le, aki nem sokkal később már a graz-i sportújságból mosolygott vissza az olvasóra.
-A következő rajzom pedig a Kossuth nyomdában mikor elkezdtem valódi ténykedésemet a felnőtt világban a Kossuth híradóban egy úgynevezett november 7-i számban négy rajzom jelent meg, ezek még nem olyan jelentősek. Első fizetős rajzom pedig 1970 nyarán jelent meg. Apám elküldte rajzaimat a Magyar Ifjúságba és ott Mikulka Gyula szerkesztő azonnal betette őket a lapba.” – tette hozzá.
Azóta pedig rengeteg újságnak dolgozott, számos díjjal ismerték el munkáját és több kiállítás is nyílt műveiből. Jelenleg is figyeli az utánpótlást, azt mondja az eltelt évek alatt egyenletes maradt a karikatúra színvonala – az internet viszont egy újfajta közlési eszköz lett. Itt már mémek születnek, amihez jó szemre és irodalmi érzékenységre van szükség – állítja Dluhopolszky László. Mindez jelentős technikai előrelépés, a számítógépeknek köszönhetően a rajzok minőségében nagy volt az előrelépés. A papír eltűnt a színpaletta kibővült a lehetőségek pedig korlátlanok.