A minőségi oktatás biztosítása a mindenkori kormány feladata…. Így az is, hogy a pedagógustársadalom munkakörülményei, életminősége is megfelelő legyen. Jóllehet a tanárok megkapták az életpályához kapcsolódó bért, ám az 5 részletre van osztva.
“Az utolsó elemét azonban a kormány minőségi munka elismerésére fordítja és ezért nem kapja meg minden kollégánk. Számunkra ez nem vállalható, ez nem elfogadható. Mindenképpen szükség van arra, hogy az életpályához köthető bért valamennyi kolléga megkapja és igen, a minőségi munkát el kell ismerni, de a költségben egy külön soron, egy külön költségvetési tételként szeretnénk ha ez megjelenne.”- erősítette meg Szabó Zsuzsa a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke.
A szakszervezet álláspontja szerint problémás a 22- 26 órában lekötött órakeret is.
“Ez azért nagyon fontos mert van aki 22 óráért kapja a bérét, van aki 26 letanított óráért kapja ugyanazt a bért és a kettő közötti 4 óra mozgás a mi számunkra nem elfogadható.”
Fontos kérdés a diákok leterheltsége is. E- tekintetben gyakran a felnőttek teljesítményével csaknem azonos elvárásokat támasztanak a gyerekekkel szemben is.
“A PSZ mindig jelezte, hogy túlterheltek. Egészen biztos, hogy az az óraszám amelyben egy gyereknek számolnia kel a mindennapjaiban az sokkal több mint amit akár egy felnőtt a 40 órás munkahétben teljesít. Ha azt nézem, hogy nem ritka az, hogy 7- 8 órája van egy középiskolás diáknak, különböző akár különórákra, külön foglalkozásokra is jár ezen túl és ugyanennyi órára másnapra föl kell készülni ahol esetleg nem egy, hanem több dolgozat írására is számíthat, nem gondolom, hogy ez túlságosan egészséges lenne egy fiatal szervezet számára.”
A kibővített titkári értekezleten a Szolnoki Tankerületi Központ is bemutatkozott. Szutorisz- Szügyi Csongor igazgató megerősítette- megterhelő esztendő vár a pedagógusokra. A pályázati források felhasználása sok helyen plusz munkát jelent majd, ám eközben több intézmény is megújult, megújul ami az oktatás színvonalára jótékonyan hat az új tanévben.