A Bengbu Egyetem dékánhelyettese és a Neumann János Egyetem rektora ünnepélyes keretek közt írta alá a két felsőoktatási intézmény között létrejött együttműködési megállapodást. Az egyetemeken hasonló képzés folyik, mely az erősödő kínai-magyar gazdasági kapcsolatok miatt egyre nagyobb jelentőséggel bír.
-A BBCA a citromsavgyártás legmodernebb technikájával rendelkezik, ezt a technológiát fogja telepíteni Szolnokra. Az a tervünk, hogy mi képezzük ki a szakembereket hozzá. Sokan nálunk lesznek kiképezve, ha kínaiakról van szó, előzetes nyelvi vagy akár mérnöki képzést kell hogy kapjanak, szeretnénk ha jó nyelvismeretük lenne. – -mondta Zheng Guifu, dékánhelyettes
A Neumann János Egyetem a kecskeméti műszaki karon folytat mérnökképzést, vélhetően a kínai hallgatókat is ott képzik majd.
-Mindenképpen szükséges egyeztetni a részleteket, ugye most egy keretmegállapodást kötöttünk, ami elsősorban oktatók és hallgatók cseréjét célozza meg , aminek kapcsán majd egyeztetjük a részleteket, hogy milyen szakmai területen, hány fővel mikor hogy hogyan, most jönnek majd ezek az operatív részletek.” Dr. Ailer Piroska, dékán .
Szolnok az Ipari Parkban létesítendő citromsavgyár kapcsán hosszú évek óta együttműködik a bengbui China BBCA Group gazdasági társasággal. – mondta az Aktuálisnak Szabó István. Az alpolgármester szerint fontos a két egyetem közti együttműködés.
-Gazdaságilag, meg kulturális szempontból is fontos az együttműködés, itt most a tudományos együttműködésről van szó, ha a citromsavgyár sikeresen megvalósul, akkor a szakemberképzésben az ottani egyetem segíteni tud nekünk, a szakembergárda egy része Kínából fog érkezni, a másik része magyarok lesznek. –
A bengbui egyetemnek mintegy 10000 hallgatója van, képzésükről több mint ezer oktató gondoskodik. A magyar egyetemi tanárok szerint a megállapodás és a cserediákprogram a kutatási lehetőségeknek is teret ad majd.