Tökgurító verseny a Hétszínvirág Óvodában. A gyerekek kedvükre válogathattak a mai programokból. Megismerhették a komposztálás folyamatát, őszi termésekből, növényi részekből dekorációkat készítettek és népi játékokat is kipróbálhattak.
-Úgy készítettem, hogy volt egy hosszú bot a földön, utána volt egy kis bot, így össze, zsinórral így összekötöttük, dobozt ráakasztottunk, utána pedig ráfűztük a falevelet.” -mondta Peszeki Adél.
-Azt tanultam, hogy nem szabad banán héjat, mert nem bomlik le és narancshéjat se szabad.-mondta Szénási-Varga Áron.
-Azért jó, ha vannak giliszták a komposztálóba, mert az hamarabb segít lebomlani.”-mondta Vincze Barnabás.
Az intézmény Örökös Zöld Óvodaként csatlakozott az iskolakertek országos hálózatához két évvel ezelőtt. A Bereczki Máté Gazdakör pedig egy éve kereste meg őket az óvoda-kert program ötletével. A Gazdakör azóta is mindenben támogatja az intézményt.
-Itt szerencsém volt, mert már volt néhány ilyen kis ágyás, és hát ehhez hoztunk a Gazdakör részéről vetőmagot, palántát, locsolóberendezésben is segítettünk, hogy tudjanak boldogulni. Ezt szívesen vette az óvoda vezetése és és rendszeresen kapcsolatot tartunk. Ha úgy tetszik, tanácsokkal látjuk el az óvodának a pedagógusait.” -mondta Demény István, a Bereczki Máté Gazdakör alelnöke.
A magyar óvodai nevelésben már a kezdetektől jelen volt a környezetre figyelés és annak megismerése. Ez jó alapját jelentette a később megjelenő -és az óvodák pedagógiai programjába beemelt- környezeti nevelésnek.
-A mai napon komposztáló napot tartunk, előkészítjük a kis kertjeinket a téli időszakra, ilyenkor betakarítjuk a leveleket gilisztafarmot készítünk a gyerekekkel és 9 tevékenységet állítottunk össze a mai napra.” -nyilatkozta vetési Márta, a Hétszínvirág Óvoda vezetője.
A kerti munka számos olyan játékos elemet tartalmaz, amelynek kapcsán a gyerekek megélhetik a közösségért való tevékenység örömét. Nyitottabbá, toleránsabbá válhatnak és általa fejlődik az egész személyiség.