A gyűjtés, a rendszerezés, az adott darabok azonosítása és egy kis pénztörténeti csevej. Évente több alkalommal találkoznak a Magyar Éremgyűjtő és Numizmatikai Társaság tagja. Nagy Géza évtizedek óta hódol képeslapgyűjtő-szenvedélyének.
-Idők folyamán eltelt évek során rájöttem arra, hogy a bélyegbe nem találom azt a fantáziát, amit mondjuk én szeretnék. És ezért a későbbiek folyamán rátértem a képeslapra.”
A gyűjtő szerint minden példány egy történetet beszél el az adott kor eseményeiről, hangulatáról vagy éppen építészetéről, divatjáról. Az első színes képeslapot 1896-ban nyomták. Akkor a fekete-fehér lapoknak 15 forint, még a színeseknek 200 forint volt darabja. Ma már eszmei értéke is van ezeknek a régiségeknek.
-Az érem, egy nagyon maradandó művészi érték, nagyon neves művészek készítik és készítették és evvel adóznak a kor annak a történelmi személyének vagy épületnek vagy templomnak. Tehát olyan maradandót alkotnak az éremben, hogy a legértékesebb és a legkeresettebb műtárgy a világon.” -nyilatkozta a Magyar Éremgyűjtők és Numizmatikai Társaság elnöke.
A kiállításon -többek között- Zrínyi Miklós arcképével díszített tajtékpipáját is megtekinthették az érdeklődők, sőt meg is vásárolhatták. A 16. század környékén nem az autó, hanem a tajték pipa jelölte a tulajdonosa társadalmi státuszát, anyagi helyzetét. Hunya Zoltán, a társaság elnöke elmondta: a numizmatika egy nagyon fontos segédtudomány, amely a kultúr- és gazdaságtörténet tanulmányozásában elengedhetetlen. Ennek legalább olyan fontos az ismerete, mint a költészetnek.