A napirendi pontok közül elsőként az önkormányzat első félévi gazdálkodásáról szóló tájékoztatót vitatták meg a képviselők. Mint elhangzott, minden folyamat hűen tükrözi a februárban elfogadott költségvetési rendeletben megfogalmazottakat.
– -Pénzügyileg a gazdálkodásunk rendezett, minden kötelezettségünket határidőben és pontosan tudtuk teljesíteni. Úgy gondolom, hogy ez így lesz az év hátralévő részében is.” – mondta Szabó István alpolgármester.
Narráció: A pénzügyi bizottság elnöke a következetes és szigorú gazdálkodást, a kimagasló adófizetési morált emelte ki, hiszen a helyi adók rendkívül fontosak a város működtetése szempontjából.
– -Ugyanúgy nem került sor hitel felvételére ebben az időszakban sem, mint eddig már évek óta, mondhatom szinte mindig.” – hangsúlyozta Bagdi Sándorné.
A testület szocialista képviselője sem lát gondot a gazdálkodás terén, de mint mondta, a bérfejlesztésre és a bérfeszültségek kezelésére a jövőben is nagy hangsúlyt kell fektetni.
– -A kiindulási alap is jó volt, ezét is támogattuk, és külön is azért támogattuk, mert az önkormányzat az adott feladatellátási körben tudta vállalni, hogy sehol ne legyen színvonalromlás.” – tette hozzá Radócz Zoltán.
A költségvetési tájékoztatót végül 15 igen és 3 tartózkodó szavazattal fogadták el.
A testület újabb, a fejlesztések elindításához immár nélkülözhetetlen üzemeltetési koncepciókat is megtárgyalt. Így az Aranyi Sándor Úti Bölcsődéét, a piacterekét és a Szigligeti Színházét. Ez utóbbi felújítására, korszerűsítésére az állam összesen nettó 4 milliárd forintot biztosít 2019-ben, illetve 2020-ban.
– -Május 31-én be tudjuk fejezni az évadot, és mivel az utolsó hónapban már csak előadások vannak a Szigligeti Színházban, a már megtervezett, de addig természetesen részletesen kialakított átköltözési folyamatot Aba-Novák Kulturális Központba le tudjuk bonyolítani.” – mondta Balázs Péter igazgató.
Ha minden a tervek szerint halad, akkor egy év alatt megvalósulhat a színházi beruházás. Megkezdődhet a Temető úti rendelő újjáépítése is – erről szintén döntöttek a képviselők, akik két pályázat benyújtását is megszavazták. 20 millió forint támogatást szeretne kapni a város a térfigyelő rendszer bővítésére és 160 millió forintot játszóterek felújítására.
– -A program egy komoly része az, hogy az elbontott, vagy elbontandó játszóterek jó játékeszközei és kerítései beépítésre kerülnek más játszótereken a városban. Igazgató úrék erre nagyon nagy figyelmet fordítanak, hogy a lehető legtöbb játékeszközt meg lehessen menteni.” – ismertette Szalay Ferenc polgármester.
A négy érintett létesítmény a Moha úti, a Mátyás király úti, a Tiszaligeti és a Csokonai úti játszótér.