-Nagyon érdekes volt, az is, amit elmondtak és annak is örülök, hogy ilyen sokan összejöttünk, mert mindig lehet újat hallani erről a betegségről, sajnos. Mindenki fél tőle.”- mondta Ábel Imréné.
A sétán több fiatal is részt vett. Szerintük fontos, hogy a korosztályok minél hamarabb megismerkedjenek a kórral, ami nem válogat, de az esetek egyharmadában megelőzhető.
-Nagyon sok ember küzd ezzel a betegséggel és nagyon sokan szeretnének ebből kigyógyulni, de van, aki sajnos ebben meghal. Én is szeretnék ezzel foglalkozni, mert én szociális ápolónak-gondozónak tanulok és ez a legfőbb álmom, hogy én is sok emberen segítsek.”- mondta Vas Dominika.
Az Alzheimer világhónapot 2012 óta minden évben megrendezik, melynek csúcspontja szeptember 21-e. A Nemzetközi Alzheimer Társaság ezen a napon teszi közzé a demencia globális terjedésével, visszaszorításával, az aktuális tennivalókkal foglalkozó éves jelentését és ajánlásait. A kezdeményezéshez már több mint 80 ország csatlakozott.
-Az egyik legkiszolgáltatottabbá teszi ez a betegség azt az embert, akit elér. Nagyon fontosnak tartom éppen ezért, hogy olyan ellátásban legyen részük, akár az otthoni fészekben jelenti a szeretetet, de hogyha ez nem megy egy idős gondozás, egészségügyi intézmény. Feltehetjük a kérdést: Hogyan lehet úgy segíteni őket, hogy a mindennapjaikban lehető legtöbb élményt vigyük.”- mondta Dr. Kállai Mária országgyűlési képviselő a séta fővédnöke.
A becslések szerint tavaly 50 millió ember élt demenciával. Ez a szám 20 évente csaknem megduplázódik, 2050-re elérheti a 132 milliót.
A séta végén a lufik is a levegőbe emelkedtek, jelképezve a kór elleni küzdelmet.