Nem csak a meggy-, a körte-, vagy az almapálinka, hanem most már a nagykörűi cseresznyepálinka is eredet védett lett. Ennek tiszteletére rendeztek ismét fesztivált a Tisza-parti településen. Már a bejáratnál mindenkit kóstoló fogadott a híres, gyümölcspárlatból készült nedűből. A kilátogatók többségére jellemző, hogy imádja a pálinkát. Ez, a tősgyökeres Szilvás Józsefre is igaz, aki az esemény kedvéért népviseletbe öltözött.
-Ebben – amit úgy mondunk viselet- viseletben jelentem meg. Õrzöm a hagyományokat, nagyon keményen őrzöm a hagyományokat és ez, ami rajtam van egy sík-eredeti viselet, ez egy alföldi viselet. Úgy, hogy ezekhez már nagyon nehéz hozzá jutni.”
A délelőtti gyermekprogramokat tombola húzás követte. Rengeteg ajándékot lehetett nyerni, és nem csak pálinkát. A fődíj egy 20 személyre szóló vacsora volt.
A nyertes családjával és baráti társaságával részt vehet a jutalom vacsorán. Enni azonban a pálinkafesztiválon is lehetett, hiszen a szervezők gondoskodtak arról is, hogy a bódító nedű hatását, legyen, ami csillapítja. A tiszai szabadstrand homokos fövényén baráti társaságok készítették el a bográcsgulyás több fajtáját is. Volt, aki vaddisznó pörköltet.
A pálinka önmagában is eredet védett gyümölcspárlat, azonban egyes földrajzi területek kiemelkedően alkalmasak bizonyos gyümölcsfajták termesztésére. Hazánk nyolc tájegységgel és gyümölcspálinka fajtával rendelkezett… Eddig. A sorba ugyanis tavaly kilencedikként Nagykörü neve is bekerült.
-Tavaly a nagykörűi cseresznye pálinka Magyarországon a 9. eredet védett pálinka lett. Ennek a tiszteletere gondoltam, hogy Nagykörűbe egy ilyen cseresznyepálinka fesztivált fogunk létre hozni.” -nyilatkozta Bulyáki József, a fesztivál szponzora.
A község és a hungarikumok népszerűsítése mellett a rendezvény célja, az önfeledt szórakozás. A résztvevők száma és a hangulat arról tesz bizonyságot, hogy a nagykörűi pálinkafesztivált jövőre is megrendezik.