A Magyar Nemzeti Múzeum történeti tárlatához tartozó plakátgyűjtemény 40 reprodukcióját állították ki ma a Megyei Rendőr-főkapitányságon. A program az Egészségnap keretében kapott helyet. A rendőrök kiemelten vannak stressznek kitéve, ezért a Jász-Nagykun Megyei Rendőr-főkapitányság évek óta, komplex előadás-sorozatokkal és egyéb programokkal igyekszik az egészség megőrzésére felhívni a kollégák figyelmét.
-A közterületi feladatot ellátó rendőreink, a közlekedési rendőrök, a bűnügyi területen dolgozó kollégák és még sorolhatnám a területeket, ők sajnálatos módon – szolgálatvezérlésben kénytelenek ellátni, napi 24 órában az állampolgárok biztonságát. És ez azt jelenti, hogy egy olyan ritmust kell a szervezetnek felvenni, ami idegen a szervezetünk működésétől.” – mondta Dr. Tóth Katalin, a Megyei Rendőr-főkapitányság Egészségügyi Osztályának vezetője.
A 19. század végén, pontosan 1885-ben született meg az első molinó, amely Benczúr Gyula nevéhez köthető és az 1. Országos Ipari Kiállításra készült. Ettől fogva kapott helyet a művészetek sorában a plakátművészet is, hiszen az állam a két világháború között előszeretettel használta különböző kampányok eszközéül.
-A jelenlegi gyűjtemény 1957-ben jött létre, az óta folyamatosan gyűjtünk, szám szerint, ugye az országban ez a harmadik legnagyobb ilyen jellegű gyűjteménye. Az Országos Széchenyi Könyvtár és a Magyar Nemzeti Galéria után a Magyar Nemzeti Múzeum plakátgyűjteménye, 45.000 darabbal a harmadik legnagyobb.” -nyilatkozta Traian Dragan, a Magyar Nemzeti Múzeum plakátgyűjteményének kurátora.
A molinók az alkoholizmusra, a munkavédelemre és a higiéniára hívták fel leginkább a figyelmet, mindezt sokszor vicces képekkel vagy éppen csak a szavak erejével.