Bravúr az Adria Ligában, a macedón bajnok fejet hajtott Szolnokon

Szolnoki bravúrgyőzelem. Az Olaj tegnap este a macedón bajnokot Skopjét fogadta az Adria Liga második fordulójában. A Tisza-partiak már a találkozó elején magukhoz ragadták a vezetést, irányították a játékot és volt, hogy több, mint 20 ponttal is vezettek. A piros-feketék előnye bár a mérkőzés végére csökkent, a győzelmet nem engedték ki a kezükből és teljesen megérdemelten nyertek 81-69-re.

Az első forduló zadari veresége után hazai pályán győzelemre készült a Szolnoki Olaj csapata. A dolguk azonban nem ígérkezett könnyűnek, a macedón ellenfél 19 pontos sikerrel nyitotta a pontvadászatot és kimondottan is a legjobb 4 közé szeretnének kerülni. Ennek ellenére – bár a látogatók szerezték a derbi első kosarát – a mieink akarata érvényesült. A csapatkapitány Báder Márton vezényletével 8-2-re elhúzott a Szolnok, ez pedig időkérésre sarkallta a vendégek szakvezetőjét. Húzása pedig bejött, a kék-mezesek egyre inkább belelendültek a játékba, a negyed végére pedig meg is fordították az eredményt, 16-15-re vezettek. A folytatásban Horváth Ákos távolijával visszavette a vezetést a házigazda és azt ki sem engedte a kezéből. Warren hárompontosa után Keller Ákos valamint Vojvoda Dávid is szerzett egy-egy duplát 10 pont fölé tornászva a különbséget. Állandósult a differencia, a második negyed végén pedig Warren gondoskodott arról, hogy maradjon is 10 pont fölött a mieink előnye. A félidei vezetés és jó játék egy bravúros győzelmet vetített elő és úgy tűnt ezt a harmadik 10 percben be is biztosítja az Olaj. Futószalagon érkezetek a hazai pontok, ellenállhatatlanul kosárlabdázott a Szolnok, két magasember Báder és Lóránt gyűjtögette a pontokat, a különbség ekkor már közelítette a 20 pontot, Horváth triplája után pedig meg is haladta azt. A 30. percre valamelyest kozmetikázott az eredményen a vendéggárda, de nem került látótávolságon belül, 15 pont volt a hátrányuk. Azután jött a záró felvonás, ami magabiztos Olaj vezetéssel kezdődött, de szép lassan ez a biztos vezetés kezdett egyre inkább bizonytalanná válni. Bár Warren duplája után (63-51) még mindig tíz ponton túl volt a különbség, nem sokkal később már csak hat ponttal vezettek a mieink. A meccs, ezen kritikus szakaszában azonban jókor jött egy tripla, ami lehűtötte a kedélyeket. A vendégek ezután már nem tudtak közelebb férkőzni, centerposztról nem szereztek pontokat, távoli kísérletekkel próbálkoztak, de ezek rendre sikertelennek bizonyultak. A végén még Oliver zsákolt egyet, de a végeredményt nem ő, hanem a vendégek légiósa Davis állította be: 81-69-re győzöt az Olaj és megszerezte első győzelmét az Adria Liga idei kiírásában. Ebben nagy szerepe volt Lóránt Péternek, aki amellett, hogy dobott 13 pontot, leszedett 11 lepattanót is, amivel dupla-duplát ért el. A hazaiak mestere Nenad Asceric elégedett volt a győzelemmel és a mutatott játékkal, de hibákat is felfedezett. A csapat vasárnap idegenben lép pályára a Cibona Zagreb ellenfelei lesznek, majd egy hétre rá, október 20-án a bosnyák Siroki látogat a ligetbe.