Bűnügyi szempontból megyénk a leginkább fertőzöttek közé tartozik az előző évi statisztikai adatok alapján. Erről a megyei rendőrfőkapitány beszélt a megyei közgyűlés soros ülésén.
Az előző évi közbiztonsági helyzetről tartott beszámolót a megyei közgyűlés szeptemberi munkaterv szerinti ülésén a megyei rendőrfőkapitány. Farkas József szerint ugyanakkor rossz következtetésre jut, aki csupán az adatok alapján igyekszik véleményt mondani. A képet ugyanis jelentősen árnyalja például egy-egy betörés-sorozat, vagy más sorozat bűncselekmény, ezek úgymond külön-külön esetnek számítanak, így rontva a statisztikán. A legsúlyosabb, életellenes bűncselekmények száma lényegesen csökkent, a rablásoké pedig stagnál. A főkapitány külön is kitért a színesfém, a fa- és a trükkös lopásokra, melyek száma ugrásszerűen megnőtt. Mindezek alapján tavaly is kiemelt figyelem jutott a bűnmegelőzésre, az áldozattá válás elkerülésére. Valamennyi körzeti megbízotti státuszt betöltötték, a gyalogos, a lovas és a kerékpáros szolgálatok pedig jól segítik a rendőri munkát. Tavaly is folytatódott az előző évek kedvező baleseti statisztikája, azt azonban megjegyezte Farkas József, hogy az idei esztendő első nyolc hónapjának adatai alapján megállt a javulás, több volt a halálos baleset és emelkedett az utakon elhunytak száma.
Az már a megyei kereskedelmi és iparkamara tevékenységéről szóló beszámoló kapcsán derült ki, hogy stagnál az ipargazdaság teljesítménye. Dr. Sziráki András elnök tájékoztatása szerint 2011, 2012 és 2013 első félévét összehasonlítva, szinte azonos mértékű, mintegy 650 milliárd forint árbevétellel számolhatott az ágazat. A megyénk rangsorában ezzel Jász-Nagykun-Szolnok a 6. helyen szerepel. Ami viszont örvendetes, hogy az előző évekhez viszonyítva 500-zal több tanuló vesz részt a szakképzésben, a gépipari területen pedig megháromszorozódott a diákok száma.