Kosárlabda Országos Diákolimpia Döntő Szolnokon + video

Három napon keresztül Szolnokon pattogtatnak hazánk legjobbjai. A megyeszékhely ad otthont a 17-18 éves korosztály kosárlabda országos diákolimpiai döntőjének. A fiúk és lányok mezőnyében is van hazai csapat, ők sajnos mindkét fronton vereséggel nyitották a tornát.

Nem könnyű a Széchenyi István Gimnázium sorsolása, egy csoportba kerültek a címvédő Szombathellyel. Papíron a vasi gárda a mezőny legjobbja, melynek magját az országos bajnokságot veretlenül vezető Falco U18-as csapata adja. A találkozónak tehát nem a szürke mezben játszó hazaiak voltak az esélyesei, ennek ellenére mindent megtettek, hogy megszorítsák ellenfelüket. Beigazolódott a papírforma, a Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium fokozatosan növelte előnyét, az érvényes szabályok értelmében, pedig 20 pont fölötti különbségnél már futóórával mérték az időt. A negyedik negyed 2. percében pedig véget ért a találkozó: szintén szabály, hogy 40 pontos különbségnél lefújják a találkozót. Ezzel a kosárral pedig 41-lett közte. A szolnokiaknak persze elsősorban nem a Szombathelyt kellett legyőzniük, a többi meccsen kell győztesen levonulni a pályáról. Cél ugyanis a négybe jutás. Az ellenfél edzőnője természetesen elégedett volt a látottakkal: elmondta, hogy kimondva is az aranyérem a csapat célja, abban pedig csak bízik, hogy csapata elbírja ezt a terhet. Ez már a Széchenyi Gimnázium tornaterem, itt a lányok küzdenek. Városunkat a Szolgáltatási Szakközép- és Szakiskola képviseli. A narancssárga mezes hazaiak első meccsüket a Péccsel vívták a lányok. Jól és harcosan kezdett a szolnoki csapat, az első negyedet meg is nyerte. A folytatásban azonban, itt is érvényesült a papírforma. A mieink elfáradtak, a vendék edző többet tudott cserélni, ezzel pedig felőrölték a hazaiakat. A végére húsz pont fölé nőtt a különbség, 75-54-re győztek a baranyaiak. A négybe kerülésre matematikai esély természetesen van, de kétségtelen sokat számított volna egy sikeres nyitány. Az érmes helyezésekért vasárnap küzdenek majd a csapatok.