A Szolnok győzelemmel nyitotta az évet

Győzelemmel kezdte az idei évet a Szolnoki Dózsa-Közgép vízilabda csapata. A rövid téli szünetet követően tegnap este a tabella 11. helyén álló Pécsi VSK látogatott a Tiszaligetbe. A Dózsások főleg az első félidőben mutatott kitűnő játékuknak köszönhetően 19-7-re legyőzték a vendég baranyaiakat.

A mérkőzést megelőzően hirdette ki 19 fős keretét Benedek Tibor a válogatott szövetségi kapitánya. A nemzeti csapatba négy szolnoki játékos is meghívást kapott: Decker Attila, Hosnyánszky Norbert, Kis Gábor és Lévai Márton. Mellettük a szerb és román kerettagok is készülhetnek világliga találkozóra. Előtte azonban még az OBI-ben kell bizonyítani. A Pécs elleni derbi remek lehetőséget nyújtott a gólkülönbség javítására és a különböző figurák gyakorlására. Merthogy túl nagy ellenállást nem tudtak tanúsítani a fekete sapkás vendégek. Az első negyed után már 5-1-re vezettek a mieink. A folytatásban még jobban ment a Dózsának – hat gólt lőttek Pásztorék, és ismét csak egyszer kapituláltak. Gyakorlatilag már a félidőben eldőlt a mérkőzés, a hazaiak előnye ugyanis 9 gólra hízott. A térfélcsere után – a biztos vezetés tudatában – kicsit visszábbvett a Szolnok, ennek ellenére nem maradt szépségdíjas gólok nélkül a közönség. Az utolsó negyed 15-5-ről indult, mindenki játéklehetőséget kapott Kovács Istvántól, a szakmai igazgató nyugodtan kísérletezhetett ezen a mérkőzésen. A lefújásig még négy gól szereztek a mieink, a 19 dobott gólon 9-en osztoztak, a legeredményesebbnek Pásztor Mátyás bizonyult. A Dózsa tehát győzelemmel nyitotta a 2013-as esztendőt, a történelmi hűség kedvéért: Szolnoki Dózsa-Közgép – Pécsi VSK: 19-7. A mieink legközelebb szombaton a Ferencváros otthonában csobbannak medencébe, majd január 26-án hazai környezetben fogadják a BVSC gárdáját.