Biztosított a vadállomány túlélése a megyében. Október eleje óta megkezdődött a vadállatok mesterséges takarmányozása. A program a vadásztársaságoknak évente több millió forintjába kerül, viszont így biztosítható a megfelelő minőségű vadállomány fenntartása.
„A lucernának magas a rost tartalma és a fehérje tartalma és téli időszakban kell egy kondíció, valamint segíteni kell, hogy átteleljenek, tehát minél jobb kondícióban érjék meg a tavaszt. Ezért adunk nekik lucernát, illetve adunk nekik még kukoricát azért, mert annak meg magas a szénhidrát tartalma, illetve a fűtőértéke nagy, ez is segít áttelelni a vadaknak.„ – mondja Fejes Zoltán
A megfelelő téli kondíció a sutáknál létkérdés, mert a vemhességük idején a lehető legtöbb energiára van szükségük az őzgida január végén elkezdődő fejlődéséhez. A hivatásos vadász azt mondja, hogy a mostani enyhe tél nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a kiegészítő takarmány mennyiségét a megszokottnál alacsonyabb szinten tarthassák. A megyében kihelyezett mintegy 3000 nagyvad-etetőben október elejétől március végéig mindig van megfelelő mennyiségű eleség, – hangsúlyozza a szakember.
Fejes Zoltán kiemelte: „A vadállományt október elejétől már elkezdjük etetni, ez éves szinten az év felében etetjük az őzállományt, illetve a vadállományt, mert attól függ, hogy milyen hosszú a telünk. Az az 5-6 hónap az mindig megvan és ez nagyságrendileg több milliós tételt is jelenthet egy-egy komolyabb, nagyobb területű vadásztársaságnál.
Az etetőkbe kihelyezett takarmányt az őzek mellett vaddisznók, vadnyulak, fácánok és más védett állatok is fogyasztják, ezzel biztosítva a túlélésüket a téli hónapokban.