Módosította az adótitkokra vonatkozó szabályozást a parlament. Ezentúl a kultúra támogatásakor adótitoknak számít a támogatást nyújtó adózó megnevezése, az általa egy szervezetnek nyújtott támogatás összege, a támogatott szervezet megnevezése és a támogatott által az egyes támogatóktól külön-külön kapott támogatási összegek. A parlament 138 igen szavazattal, 31 nem ellenében fogadta el adózás rendjéről szóló törvényt módosító javaslatot, amelyet a kormány hétfőn nyújtott be a Háznak.
Az exposé-ban Tállai András a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára elmondta: adótitoknak minősül az adózást érintő valamennyi tény, adat, körülmény, határozat, végzés, igazolás vagy más irat. A törvényjavaslat ezt az évtizedes szabályt jobbító szándékkal változtatja meg, egy kissé megújítja. A javaslat szerint adótitoknak minősül a többi között a támogatást nyújtó adózó megnevezése, az igénybe vett adókedvezmény, jóváírás összege, az adózó által támogatott szervezet neve, valamint a kapott támogatás összege. Az adatok védelmét azzal indokolta az államtitkár, hogy azok alapvetően a magán- és az üzleti szféra körébe tartoznak.
Tállai András hangsúlyozta: jelentős változást nem vezetnek be, csak megőrzik a törvény által eddigi is biztosított védelem szintjét. A módosításban meghatározott szigorúbb feltételek és az adatok egy részének megismerhetősége összességében hozzájárulhat az adókedvezmények és az ezek alapjául szolgáló juttatások áttekinthetőségéhez.
A vita során Burány Sándor MSZP-s képviselő arról beszélt, hogy az adókedvezmény olyan pénz, amelyről a költségvetés lemond de annak felhasználását meghatározza, vagyis a kedvezmény összege közgazdasági szempontból továbbra is közpénz. Az ellenzéki képviselő kiemelte: mindenkinek joga van tudni az országban, hogy kik támogatják a sportklubokat, és milyen állami támogatást kapnak érte cserébe.
Szűcs Lajos Fideszes képviselő hangsúlyozta: a társaságiadó-törvény keretében tett felajánlások nem részei az államháztartásnak, ezért az adózók rendelkezési joga szabadon kell, hogy érvényesüljön. A törvénymódosítás célja pedig az, hogy megvédje azon magánszemélyek vagy vállalkozók adózói magánszféráját, amelyek például közvetlen juttatás, felajánlás formájában támogatást nyújtanak. – tette hozzá. Szűcs Lajos úgy értékelte a javaslatot, hogy az biztosítja az adózói magánszférához való jogot.