Híd, ami körbevesz. Ezzel a címmel tartottak tegnap este kerekasztal-beszélgetést Szolnok hídjairól. A Múzeumok őszi fesztiválja keretében rendezett eseményen múzeumi szakemberek, hídépítő mérnök és vízügyi szakember segítségével járták körbe a hidak építésének folyamatát, valamint szerepüket a város közlekedésében.
Szeptember óta zajlik a Múzeumok Õszi fesztiválja Szolnokon, melynek részeként hétfőn este kerekasztal-beszélgetést szerveztek. Építs hidat! Ez az idei fesztivál szlogenje és épp ezért a beszélgetés témáját is az átkelők adták: egy régész, egy muzeológus, egy vízügyi szakember és egy hídépítő mérnök szemével. Kertész Róbert régész Szolnok török kori hídjáról beszélt az érdeklődőknek.
Mint elhangzott: a Tisza mind a bal mind a jobb partján találtak hídmaradványokat. A hidaknak művészeti értékük van, vette át a szót Barna Péter építészmérnök. Már az ókorban is domborművekkel díszítették a jelentősebb átkelőket. Kulturális jelentőségük mellett szimbolikus jelentőséggel bírnak. A kerekasztal beszélgetésen részt vett Lovas Attila a Kötivizig vezetője is, aki vízügyi szempontból beszélt a hidakról. A szakember a működési területükön lévő hidakról, az átkelők főbb vízszintjeiről valamint a Tisza fölötti hídátvezetés hidraulikai vizsgálatáról és a leendő Csáklya úti híd megépítéséről beszél az egybegyűltekről.