120 évvel ezelőtt egyesült Tisza-Abád és Tisza-Szolnok, így létrejött a mai Abádszalók. A település születésnapját a város napjával, valamint hal és vadfőző versennyel ünnepelték. Ezen a napon avatták nagykorúvá a 18-ik életévüket betöltött abádszalóki fiatalokat is.
A tárogató hangja hívta hétvégén az abádszalókiakat a Csipesz-hez, ahhoz a jelképes emlékműhöz, mely Tisza-Abád és Tisza-Szalók egyesítését, Abádszalók 120 évvel ezelőtti létrejöttét szimbolizálja. Annak idején, ha a két településrész nem válik egyé, ma nem lehetne város Abádszalók -mondta beszédében fazekas Sándor földművelésügyi miniszter, aki kiemelte: az elmúlt évtizedekben jelentős fejlődésen ment keresztül a település, és mára a térség meghatározó, turisztikai központja lett. Ivóvízminőség javító beruházás történt, a csatornázottság 96 százalékos, megújult a református templom és új főzőkonyha is épült. Balogh Gyula polgármester szerint Abád és Szalók ma már elválaszthatatlan:
“Abádszalók az egyesítés után 7100 lakója volt, a kisebb mezővárosokhoz hasonlított, kisipar, járásbírósági székhely.””
Az ünnepségen résztvevők virtuális múltidézőn láthatták az évtizedekkel ezelőtti Abádszalókot. Az ünnepség részeként megáldották a település jelképeit, a címert, a zászlót és a város kulcsát, majd a 18-ik életévüket betöltött fiatalokat nagykorúvá fogadták. A Füzes kempingben mindeközben hal és vadfőző versenyt rendeztek.
“”Helybeli vadásztársaság tagjai, nyárson sült malac, fácán húsleves, csokoládé tárkonyos vaddisznópörköltet, a malacot reggel óta sütjük, különleges páccal pácolva.”” -tudtuk meg az egyik résztvevőtől.
Hungarikumok, vadásztrófeák, népzene és kirakodóvásár színesítette Abádszalókon a város napját. ”