Megújul a Móra Ferenc úti rendelő, korszerűbb lesz a Véső úti sporttelep csapadékelvezető hálózata, és felkerül Budapestre a Fáklya vivő szobra. A Közgyűlés Városfejlesztési és Üzemeltetési Bizottságán elhangzottak szerint sikeres évet zárt a Szolnok Városi Polgárőr Egyesület, de beszámolójukból kiderül: nem egy esetben az éjjeli órákban 13-14 éves, ittas fiatalokon kell segíteniük.
Megújul a Móra Ferenc úti rendelő. A város 2101 millió forint száz százalékos támogatást nyert az épület modernizálására. Jelenleg itt 6 orvos és 7 védőnő látja el a körzetet, az ö munka körülményeik, a betegellátás lesz rendezettebb a jövőben.
“Jelenleg nincs akadálymentesítés, de lesz akadálymentesítés, kisebb energia ellátás, és korszerűbb rendelőt kapunk.”” -mondta Molnár Iván, a Városfejlesztési és Üzemeltetési Bizottság elnöke.
A Véső úti fejlesztés kapcsán 500 millió forint pályázati pénzből megoldódik a telep csapadékvíz, esővíz elvezetése. A tervek szerint a különböző rendszereket összekötik, hogy nagyobb esőzések után ne álljon meg a víz.
Módosítják a szolnoki helyi buszközlekedés menetrendjét is -folytatta az elnök:
„A Reptár megnyitásával egy új 14-es járat indult el, ez került be a rendszerbe, ezzel újabb költség a városnak nem lesz.””
Az új járat a vasútállomástól, a Bajcsyn keresztül a Reptárig közlekedik majd, hétfő kivételével minden nap két óránként.
Mindemellett a város 30 millió forint pályázati összeget is nyert a közérdekű közlekedés finanszírozására -hangzott el a bizottsági ülésen, ahol támogatták azt az előterjesztést is, mely szerint a Tiszaliget bejáratánál található Fáklyavivő szobor felkerül Budapestre, a Munkásmozgalmi Emlék Múzeumba. A szobor bontása -az előterjesztés szerint- jövő évben kezdődik.
Sikeres évet zárt a Szolnok Városi Polgárőr Egyesület is. A 2015-ös esztendőben 16ezer 81 órát dolgoztak kollégáik, együttműködve a rendőrökkel, vámosokkal és a közrendvédelmi szolgálat munkatársaival. Az egyesületnek önálló szolgálata is van, mely tavasszal kerékpáros járőrszolgálattal is kiegészült. Kollégáik a Széchenyi lakótelepen, a Meggyes telepen és Szandaszőlősön járják az utcákat.
“”Ahol beindultak a kerékpáros járőr szolgálatok, ott a köztéri rongálások száma visszaesett, látszik, hogy kint vagyunk a területen.”” -tudtuk meg Bódi Andortól, az egyesület elnökétől.
Az Egyesület jelenleg 80 munkatárssal dolgozik. Külön gyors reagálású csoportjuk is van, mely a katasztrófavédelemmel együttműködve, 30 percen belül rendelkezésre áll. Ahogyan elnökük mondta: terveik közt szerepel a kerékpáros szolgálat mellett a motoros járőrszolgálat beindítása is. A tavalyi esztendőben csak az éjjeli órákban 181 alkalommal kellett rosszulléthez riasztaniuk a mentőket és a rendőröket. Tapasztalataik szerint nagyon sokszor ittas embereknek volt segítségre szüksége, közülük is nem egy alkalommal 13-15 éves fiatalokról volt szó. ”