A JNSZ Megyei Pedagógiai Szakszolgálat életében is elkezdődött az idei tanév. A járások tagintézményeinek munkatárai ma tanévnyitó értekezleten találkoztak, ahol a változásokról és a feladatokról is szó esett.
A JNSZ Megyei Pedagógiai Szakszolgálat tanévnyitó értekezlettel indította munkáját. Ez az esztendő a logopédia éve lesz. Bőven lesz mit csinálniuk a szakembereknek, hiszen egyre több a problémás gyermek az intézményekben, derült ki a megnyitóból. A jogszabályoknak megfelelve ma már minden járásban van tagintézmény, Kunhegyesen, Jászapátin is , a Mezőtúri központ pedig szebb helyet kapott. Egyre több az autizmussal terhelt diák az iskolákban, akiknek pedagógiája egy teljes gyógypedagógust lefoglal.
-„Az lenne jó, ha sokkal többen lennénk, kijutnánk iskolákhoz. Ma ott tartunk, hogy pl az iskolapszichológiát a törvény az iskolákhoz rendeli, szakszolgálat koordinálná ezt, de nálunk iskolapszichológiát látnak el tevékenységük során„ mondta Szutorisz-Szügyi Csongor tankerületi igazgató KLIK.
A terület még több pszichológust, logopédust és gyógypedagógust igényelne. Ezek ma hiányszakmáknak számítanak-emelte ki a tankerületi igazgató.
26692 Dr. Kiss László az Emberi Erőforrások Minisztériumának gyógypedagógiai referense tájékoztatta a szakembereket az idei jogszabályi változásokról és a besorolási feltételekről is.
Az ünnepségen vehette át kiváló munkájáért a Pedagógus Szakszolgálati Emlékérmet a tiszafüredi Borbély Imréné.
A Pedagógiai Szakszolgálat munkatársai ezt követően szakmai beszámolókat hallgattak meg a tanévnyitó értekezleten.