Az idén még nem történt halálos baleset a Tisza szolnoki, és Szolnok környéki szakaszán, ám a tavalyi esztendőben többen is életüket vesztették a folyóban. A nyári szezon előtt -megelőzésként- vízből mentési bemutatót tartottak a katasztrófavédelem, a vízi rendőrség és mentőszolgálat szakemberei.
“Mindenkire itt a figyelmet fel kell tudni a figyelmet, hogy az élet nem játék, erről fog szólni a mai nap.”” -Szalay Ferenc polgármester általános- és középiskolás diákoknak beszélt a fürdőzés veszélyeiről. A politikus mellett a katasztrófavédelem, a vízi rendőrség és a mentőszolgálat szakemberei is készültek. Vízből mentési bemutatót tartottak a diákok számára.
A gyakorlatban ketten estek a Tiszába, az ő mentésükre érkezett a helyszínre a vízi rendőrség jet ski-je és motorcsónakja. A sérülteket kimentették. A katasztrófavédelem munkatársai segítségével elkezdődött az életmentés. Végül a mentőszolgálat bajtársai stabilizálták a sérültek állapotát.
“”Az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy nőtt az ilyen ellátandó személyek száma, és sajnos nőtt a fiatalok száma.”” -mondta HORVÁTH MÓNIKA a Szolnoki Mentőállomás vezetője.
Az idei esztendőben még nem történt halálos baleset a Tisza szolnoki, Szolnok környéki szakaszán, tavaly azonban ahogyan elkezdődött a szünidő heteken belül 3-an fulladtak a folyóba, közülük többen gyerekek.
“”Olyan gyerekek akik elmerültek a vízben vagy azért mert elővigyázatlanok voltak, vagy mert nem tudtak úszni. Mi azt mutattuk be, hogy érkezik a segítség, de ehhez az is kell, hogy az emberek elővigyázatosak legyenek.”” -mondta S. TÓTH ANIKÓ tű. főhadnagy, megyei katasztrófavédelmi szóvivő.
Egyre több a szabálykövető ember, de a tapasztalatok szerint még mindig sokan vannak, akik egyáltalán nem foglalkoznak azzal mit lehet, és mit nem a fürdőzés során.
“”A baleset megelőzési munkánk miatt sokan tisztában vannak a szabályokkal, de még mindig sokan vannak aki nincsenek ezzel tisztában, vagy direkt nem tartják ezeket a szabályokat be.”” -mondta ILLÉS GERGELY r. őrnagy, rendészeti osztályvezető.
A bemutató célja az volt, hogy megmutassák a diákoknak mit szabad és mit nem szabad tenni.
“”Azt láttam, hogy egy ember a vízbe esett és kapálózott, és egy ember kimentette.”” -mondta BÁRTFAI VIVIEN.
“”Azért volt fontos, mert ha van valaki aki beleesik a vízbe tudj segítséget kérni.”” -folytatta SZABÓ RÉKA.
“”Így megmenthetjük, hogy hogy kell kimenteni azt aki a vízbe esik, és fel kell hívni a rendőrséget vagy a segélyhívó számot.”” -mondta KÖVI GABRIELLA.
Az idei nyáron is fokozott figyelemmel lesznek a szakemberek a folyók, tavak környékén a fürdőzőkre, de a balesetek elkerüléséhez szükség van a strandolók, csónakázók odafigyelésére is. ”