Az első magyar bölcsőde megnyitásának 165. évfordulóját ünnepelte az Egészségügyi és Bölcsődei Igazgatóság. A Jósika úti intézményben előadásokkal és emlékszoba átadással készültek a jubileumra.
A nemzeti színű szalag átvágásával adták át a Jósika Úti Bölcsőde emlékszobáját, az első magyar bölcsőde megnyitásának 165. évfordulója előtt tisztelegve. A szobába került relikviákat az egykori igazgató Dr. Koncz József ajánlotta fel.
“Múlt nélkül nincs jelen. A bölcsődék amit ma jelentenek a múltba nyúlik vissza. Én olyan szerencsés vagyok, hogy a szolnoki bölcsődék -a még igazi bölcsődék- kialakításnak bölcsőjénél kezdtem.”” – mondta DR. KONCZ JÓZSEF nyugalmazott igazgató főorvos.
A rendezvényre a Móra Ferenc Úti Bölcsőde kisgyermeknevelői színdarabbal készültek. Az ünnepségen a múlt fontosságára és a hagyományok megőrzésére is felhívták a jövő kisgyermeknevelőinek a figyelmét.
“”Nagyon sokban változott a szemlélet. A bölcsőde kisdedóvónak indult, ma pedig a szocializáció első intézményének számít a bölcsődei ellátás. Amiben sokat változtunk, hogy a gyerekekhez ma már másképp közelítünk. Fontos az egyéni bánásmód és a személyesség.”” – tette hozzá KESKENYNÉ PÉNTEK ÁGNES az Egészségügyi és Bölcsődei Igazgatóság igazgatóhelyettese.
Az ünnepség, a jubileum tiszteletére kiírt “”A bölcsődei élet szépségei”” című pályázat legjobbjainak díjazásával zárult, amire a város 7 bölcsődéjéből 13 versenymű érkezett. ”