Akár 15 millió forintért is eladható egy jó ötlet. Ez derült ki a KEVIN-en, vagyis a Középiskolások Egyetemi Innovatív Versenyén. A Szolnoki Szakképzési Centrumban rendezett szombati döntőn LEGO programozás, prezentáció is segítette a diákokat.
LEGO robot programozás is szerepelt a Budapesti Gazdasági Egyetem 2. éve szervezett , középiskolásoknak szóló, innovatív versenyének programjában. A három regionális döntő egyikét Szolnokon rendezték. 9 középiskola versengett.
A versenyzők prezentációs technikákat is tanultak, gyakoroltak, hogy hatékonyan el tudják adni saját ötletüket.
Dr. Ferkelt Balázs tanszékvezető egyetemi docens, Budapesti Gazdasági Egyetem:
“A 18 éves korosztály még nagyobb vállalkozási hajlandóságról számolnak be, viszont ahogy haladunk előre a tanulmányaik, életük során nagyon sokan elhelyezkednek alkalmazottként a piaci és a közszférában. Egy kicsit a vállalkozói szellemet próbálnánk meg ezzel is erősíteni. “
Ez olykor kifizetődőbb, mint az alkalmazotti lét. Nem ritka, hogy nagy cégek 15 millió forintot is fizetnek egy-egy innovatív , jó ötletért. A megmérettetés is az ötletek továbbgondolását célozta.
Turcsán Tamás Péter startup szakértő :
“Ez egy heckathon, amit hecking maratonként ismer az innovációs közösség. Ez azt jelenti, hogy bizonyos megoldásokon dolgoznak tartósan a fiatalok.”
A kreatív ötletek kidolgozása, az új üzleti gondolkozásmód értékes projekteket hozhat létre, mely nemzetközi szinteken is sikert hozhat.
Szegedi Vilmos :
“Én is a gazdasági világban szeretnék elhelyezkedni és nagyon fontos számomra, hogy az ötleteimet, amik akadnak azokat el tudjam adni, vagy meg tudjam mutatni a nagy világnak. “
Nagy Borbála:
“Ami úgy igazán sokat adott nekem ebben a versenyben, az, hogy ezeket az ötleteinket hogy tudjuk eladni, meggyőzni az embereket, hogy az hatásos legyen és mi az ami számít az üzleti világban. “
A rendezvénysorozat nemcsak az új ötleteket hozza felszínre, hanem megmutatja a résztvevők igazi erősségeit, közösséget épít és demonstrálja a versenyzők kreativitását is.