Különleges kiállítást építenek a Szolnoki Galériában. Két generáció, két kor- egy gondolatsor és hasonló stílus. Szlávics László szobrász és festőművész, valamint eredendően szintén ötvösnek tanult éremművész fia művészetébe pillanthat be a szemlélő január végétől.
A készülő Magyar Kultúra Napi tárlat egyik darabját mutatja épp stábunknak Csiszár Róbert a kiállítás kurátora a Szolnoki Galériában. A mű Szlávics László ötvös-szobrászművész alkotása. Az eredetileg ötvösnek tanult alkotót, 20. Századi magyar lemezszobrászat egyik elindítóját – akit festőként is jegyeznek- nem kedvelték a Kádár rendszerben.
Csiszár Róbert a kiállítás kurátora és rendezője, Damjanich János Múzeum :
“Nagy műveltségű, széles látókörű rugalmas gondolkodású művészről van szó. Egzisztencialista szürrealizmus jellemzi műveit. Nagyon beszédesek a művek, sok szimbólummal dolgozik. Mindig az emberi egzisztenciának, az életből fakadó látókörű és mindig az emberi élet meghatározó eseményeit ábrázolja. “
Érzéseket és gondolatokat jelenít meg. Ilyen nagy volumenű anyag először látható Magyarországon tőle-emelte ki a kurátor. A Damjanich János Múzeum kiállításán több mint 100 alkotásában gyönyörködhet majd a látogató. Életművének legjelentősebb festményeit és szobrait a Galéria földszintjén állítják ki. A Magyar Nemzeti Galériából és az egyik legnagyobb gyűjtőtől kapott képeket ezután szállítják majd Szolnokra.
Az emeleten is rendezik a műalkotásokat. Itt a művész fia, Ifjabb Szlávics László állítja ki szobrait. Az éremművész iparművészeti szemléletű munkái is elgondolkodtatják majd a szemlélőt.
Ifj. Szlávics László szobrászművész:
“Ez egy átfogó kiállítás. Érdekessége, hogy majdnem annyi idős vagyok, mint amikor édesapám meghalt. Tulajdonképpen két olyan életmű kerül bemutatásra, aminek szoros kötődése van egymáshoz. Mégis két különböző egyéniségnek a teljes életútját felmutatja. “
A két hasonló gondolkodásmódú művész egészen másképp fogalmazta meg gondolatait arról a világról, melyben élt. A különleges tárlatot január 22-től láthatja a közönség a Szolnoki Galériában.