Legalábbis a kormányzat szerint, már ami a színházak támogatását illeti. A fővárosival nagyjából azonos számú vidéki teátrum ugyanis harmadát kapja a színházakra szánt forintoknak, kétharmadát Budapesten osztják el.
Ez ellen tiltakozik a Szolnokon ülésező Magyar Teátrumi Társaság.
– Sajnos, az elmúlt félév bennünket igazolt, összes aggodalmunk a törvény kapcsán beigazolódott. Egy torz, igaztalan helyzetet teremtett – mondta Vidnyánszki Attila , a társaság elnöke.
Balázs Péter, a szolnoki Szigligeti Színház direktora szerint szakmai, kritikusi segítséget és főként országos figyelmet kellene kapnia a sikeres előadásoknak, ez azonban az utóbbi években nem így van. És bár a vidéki színházakban többnyire teltházas előadásokon tapsol a publikus, a székhely városok becsben tartják a színészeket, az országos figyelem legalább olyan szükséges volna. Szolnokon ez a figyelem az összes eladott bérletben, a zsúfolt nézőterek előtt elért zajos sikerekkel mérhető.
– Azok az intézmények, így például a színház, aki közvetíti a kultúrát, közvetíti a hagyományokat, elmondja, hogy honnan jöttünk, hová tartunk, ezeknek működnie kell – nyomatékosította a rosz törvénnyel szembeni álláspontot Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere. A szükséges forintokat nehéz helyzetben is előteremti a város – tette hozzá.
A Magyar Teátrumi Társaság törvénymódosító javalatait eljuttatja a kormányhoz.