OLAJ-SOPRON

A Hegyvidék elleni győzelemmel kezdte az Olaj az évet. Ám az igazi erőpróba csak most következett. A Sopron volt az ellenfél.
Az a Sopron hazai pályán 22 ponttal verte a Tisza-partiakat és amelyik már 4 meccs óta nem szenvedett vereséget a bajnpokságban. Itt volt az ideje, hogy mint minden sorozat, ez is megszakadjon. Be is kezdett az Olaj. Váradi Két triplával adta meg a meccs alaphangját, aztán pedig Ross és Tutt is belelendült. Utóbbi remekbe szabott triplájával a hatodik percben már felszúgott a kórus: tíz, tíz! Merthogy ennyi volt a különbség a két csapat között.A második negyedben a védekezés még stabilabbá vált. A Jurkunas-Harazin talpakon álló védelem keményen védekezett, sok ellen pontot hárítottak el. Támadásban pedig Ross, Tutt, Váradi és Harazin és odatette magát. Jól játszott az Olaj, talán a szezonban eddig a legjobban. Ám a túloldalon leginkább Körtélyesi pontjainak köszönhetően nem tudott ellépni a piros-fekete alakulat. A félidőben 46-40 volt az állás.A harmadik negyedben pedig minden eldőlt. A különbség ekkor már 20 pontra hízott. Ross tobábbra is termelte pontokat és Tutt sem maradt le. Váradi csodálatosan osztogatott és még a pontszerzésből is kivette a részét. Egyszóval minden klappolt. Végre volt küzdés, hajtás és mnez pontos játékkal is párosult. Nem is lehetett más a vége, mint Olaj győzelem ami egy pillanatig sem forgott veszélyben. A mérkőzést pedig a lelátóról nézte végig az Olaj új centere a szenegáli Ousmane Barro. A 25 éves, 209 centi magas ötös poszton bevethető játékos a Marquette University csapatában pattogtatott, Európában pedig a lengyel bajnokságban szerepelt.
A vége: OLAJ-SOPRON: 82-70