Kupagyőztes a Szolnoki Dózsa-Közgép

29 év után újra Magyar Kupa győztes lett a Szolnoki Dózsa-Közgép férfi vízilabda csapata. A mieink az OSC ellen gyűjtötték be a a klub történelmének negyedik kupaaranyát.

A bajnoki címvédő Eger testén át jutott az OSC elleni fináléba a Szolnok. A nyáron átadott szentesi fedett uszoda első adott otthont a Magyar Kupa döntőjének. A Dózsa két egymás után elveszített aranycsata után csobbant medencébe. Több elhibázott támadás után az első játékrészben a fővárosiak szereztek vezetést és 2-1-re megnyerték a negyedet. A második nyolc percben nem rezzent a szolnoki hálóőr Nagy Viktor kapuja, viszont a Varga testvérek egy-egy góljával a félidőre fordított a Tisza-parti gárda. A térfélcserét követően kiegyenlített csatát láthattak a népes szurkolótáborok, 2-2 találat esett, így egy 1 gólos Dózsa előnnyel kezdődött a negyedik, mindent eldöntő negyed. Úgy tűnt, az OSC fizikailag nem bírja tovább, sokat hibáztak, a Szolnok pedig mindezt könyörtelenül megtorolta, 3 gólosra hizlalta a különbséget.
Ez a Mitrovic gól pedig mindent eldöntött. A hátralévő három percben már ledolgozhatatlannak bizonyult az OSC hátránya, 10-7-es szolnoki győzelem lett a vége.
A kupagyőzelem, amellett, hogy aranyéremmel és dicsőséggel jár – vizes ruhával. Így Cseh Sándor már a medencében gratulálhatott csapatának.
Ezért a serlegért volt minden. Ezért, ami 1966, 1968 és 1986 után negyedszer került Szolnokra.
A csapatnak jut némi idő az ünneplésre és talán a pihenésre is, hiszen legközelebb majd szombaton játszik bajnoki mérkőzést hazai környezetben a Pécs ellen.