Negyedik ciklusát kezdheti meg Szolnok polgármestere. Az október 12-i önkormányzati választáson Szalay Ferencnek a voksoláson megjelentek több, mint 50%-a szavazott ismét bizalmat. A közgyűlésben is abszolút többsége van a Fidesz-KDNP-nek. Csakúgy, mint 4 évvel ezelőtt a pártszövetség jelöltjei ezúttal is győztek mind a 12 egyéni választókerületben. Az MSZP-DK-Szolidaritás-Együtt listája 3, míg a Jobbiké 2 mandátumot szerzett.
A több, mint 8 millió választópolgárnak kevesebb mint a fele vett részt az idei sorrendben harmadik választáson. A polgármester- és önkormányzati képviselőjelöltekre Szolnokon még az országosnál is kevesebben voksoltak. Amíg a 3177 település átlagában a választási arány egy kevéssel meghaladta a 44%-ot, addig a megyeszékhelyen nem érte el 37%-ot.
Szolnokon 5 polgármesterjelölt mérettette meg magát. A várost 2006 óta óta irányító Szalay Ferencnek a voksolók több mint 53%-a szavazott ismét bizalmat, ez a Fidesz-KDNP jelöltjének 11 ezer 483 szavazatot jelentett. A második helyen az MSZP-DK-SZOLIDARITÁS-EGYÜTT jelöltje, Radócz Zoltán végzett 5913 vokssal, ami 27,31%-os aránynak felel meg. Kiss Gabriella, a Jobbik jelöltje 3110 szavazatot kapott, ez 14,36%-os arány. Dr. Pető Ernő, az LMP jelöltje 916, míg Turi Kristóf, a Munkáspárt jelöltje 232 szavazatot kapott.
A megyeszékhely 12 egyéni választókerületében 64 képviselőjelölt indult, csakúgy mint 2010-ben mindegyik körzetben a Fidesz-KDNP jelöltje végzett az élen: Tasnádi Zoltán, Dr. Kormosné Szombati Márta, Rehó János, Bagdi Sándorné, Dr. Tóta Áron, Dr. Nemes András, Tokaji Gyula, Molnár Iván, Szabó István, Dr. Póta Sándor, Falusi Vajk, Szerencsés Sándor. A 12 kerületből 11-ben az „Együtt Szolnokért„ jelöltje végzett a második helyen és 1 második hely lett a Jobbiké. Ami pedig a harmadik helyeket illeti, éppen fordított a sorrend: 11 a Jobbiké és 1 a baloldalé. Az első és a második helyezett között a legnagyobb különbség 491 szavazat, míg a legkisebb különbség 17 voks. Kompenzációs listáról 5 mandátumot lehetett szétosztani, ebből 3 lett MSZP-DK-SZOLIDARITÁS-EGYÜTT összefogásé: Radócz Zoltán, Tóth Istvánné és Pilák Imre szerepel a lista első három helyén. 2 mandátum pedig a Jobbiknak jutott, a lista első két helyén Dr. Lázár Zoltán és Kiss Gabriella neve áll. Érdekes megemlíteni, hogy jelen állás szerint az új szolnoki közgyűlésnek 8 új tagja lesz.
Ugyancsak október 12-én rendezték a nemzetiségi választást is. Szolnokon a lengyel, a roma és az ukrán nemzetiség alkothat majd önkormányzatot. A lengyel listán egy szervezet 4 jelöltje, a roma listán 3 szervezet 14 jelöltje, míg az ukrán listán 1 szervezet 3 jelöltje szerepelt. A lengyel választást a Lengyel-Magyar Klub, a romát a Lungo Drom, míg az ukránt a Magyarországi Ukrán Kulturális Egyesület jelöltjei nyerték.
Szolnok kivételével a megye valamennyi településén szavazhattak a választók 5 jelölőszervezet megyei közgyűlési listájára is. A 19 tagú testületbe a Fidesz-KDNP 11, a Jobbik 5, az MSZP 2, a DK 1 jelöltet delegálhat, míg a Munkáspárt listája nem szerzett mandátumot.
A megyében hét olyan település található, ahol 10 ezernél is többen laknak. Jászberényben Dr. Szabó Tamásnak, Karcagon Dobos Lászlónak, Kisújszálláson Kecze Istvánnak, Mezőtúron Herczeg Zsoltnak és Tiszaföldváron Hegedűs Istvánnak, tehát a korábbi polgármestereknek szavaztak bizalmat. Tiszafüreden a korábbi független Pintér Erika helyett az új ciklusban Ujvári Imre, a Fidesz-KDNP jelöltje vezeti tovább a várost, míg Törökszentmiklóson a kormánypárti Dr. Juhász Enikőt, a Jobbik jelöltje Markót Imre váltotta.