15 Magyarországon élő lengyel képző- és iparművész munkájából nyílt kiállítás a Damjanich János Múzeumban. A kiállított több mint 50 alkotás között szobrokat, festményeket, gobleineket, karikatúrákat tekinthetnek meg a látogatók.
A Rzeszowiacy együttes lengyel folklór műsora nyitotta meg a Lengyel Etűd kiállítást a Damjanich János Múzeumban. A 16. alkalommal megrendezett tárlaton a Magyarországon élő lengyel és lengyel származású művészek alkotásait mutatják be.
A kiállított több, mint 50 munkában egyedül az alkotók származása közös. A gobleinek, festmények, szobrok, karikatúrák, és kerámiák egy egy önálló szubjektív művészi világot képviselnek – mondta el a kiállítás rendezője.
A lengyel-magyar kapcsolatok évtizedekre nyúlnak vissza. A Damjanich múzeumban már több lengyel tematikájú tárlat kapott helyet, többek között a Lengyel történelmi zászlóké és a Huszita harcosoké. A bemutatók mellett az emberek és a városok között is egyre szorosabb viszony alakult ki.
Szolnokon az egyik legnagyobb lélekszámú nemzetiség a lengyel, ez a számos vegyes házasságnak köszönhető, amely a közös programoknak illetve a külföldi tanulmányutaknak köszönhető. A lengyel kisebbség mára szerves, de önálló része lett a város életének.
A kiállítás hétfői napok kivételével egészen október 26-ig látogatható.